III liga: Rozwój Katowice wygrywa i wygrywa

Po czwartej, kolejnej wygranej podopieczni trenera Piotra Stacha awansowali na czwarte miejsce, które daje awans do nowej II ligi. Nadal nie wiedzie się Koszarawie Żywiec i Walce Zabrze, które wiosną wciąż pozostają bez zwycięstwa.
Dopiero w samej końcówce katowiczanie zapewnili sobie wygraną w Graczach. W 88. min debiutujący w Rozwoju Szymon Pasko, który wszedł na boisko w drugiej połowie, minął na prawej stronie dwóch zawodników Skalnika i dośrodkował do Michała Jędrowskiego, a ten głową skierował piłkę do siatki. W doliczonym czasie gry drugiego gola zdobył inny rezerwowy Adrian Kozieł. - Rozegraliśmy chyba najlepszy mecz w tej rundzie. Teraz przed nami mecze prawdy z MKS-em Kluczbork i Rakowem Częstochowa - komentował trener Stach.

W sobotę w Kluczborku przegrała Koszarawa. Gospodarze objęli prowadzenie zaraz po przerwie, po błędzie środkowych obrońców żywieckiej drużyny. Goście ruszyli do odrabiania strat, ale najpierw stracili zawodnika (Dariusz Kapera został ukarany czerwoną kartką za faul taktyczny), a wkrótce potem drugiego gola. Podobny przebieg miał mecz Walki w Ząbkowicach Śląskich. Zespół Orła pierwszą bramkę strzelił na początku drugiej połowy. Zabrzanie zaatakowali i byli bliscy wyrównania, ale po uderzeniu z rzutu wolnego Adama Krzęciesy piłka trafiła w poprzeczkę. W końcówce gospodarze podwyższyli prowadzenie.

Skalnik Gracze 0

Rozwój Katowice 2 (0)

Bramki: 0:1 Jędrowski (88.), 0:2 Kozieł (90. + 3)

Rozwój: Kolonko - Will, A. Bosowski, Polarz, Sudoł - Waniek (60. Pasko), Lis, Bonk, Karpowicz (65. Brzozowski) - Buffi (70. Kozieł), Jędrowski (90. Colik)

MKS Kluczbork 2 (0)

Koszarawa Żywiec 0

Bramki: 1:0 Sobotta (48.), 2:0 Hober (79.)

Koszarawa: Okrent - Pindel Ż, Kapera Ż, CZ (75.), Skrzypek, Sibouih Ż - Stolarczyk (62. D. Kliś), Gadaj Ż (70. Mazela), Gacki, Janik Ż - Duraj (62. Janczarek), Janeczko

Orzeł Ząbkowice Śl. 3 (0)

Walka Zabrze 1 (0)

Bramki: 1:0 Chęciński (54.), 2:0 Kopacz (81.), 3:0 Woźniak (83.), 3:1 Lindner (85.)

Walka: Piechota - Rejmanowski Ż, Gałecki, Rzepka Ż - Sala (65. Marzec), Krzysztoporski, Okrzesik, Krzęciesa, Kupis - Warzyńczok (70. Lindner), Musiał Ż

W pozostałych meczach: Pogoń Świebodzin - Raków Częstochowa 0:1 (0:0): Foszmańczyk (83.); GKP Gorzów Wlkp. - Polonia Słubice 4:2 (2:1): Niedźwiedź (8. samobójcza), Malinowski (37.), Erlich (61.), Chrobot (79.) - Sylla (5.), Ziemniak (49. samobójcza); Miedź Legnica - Gawin Królewska Wola 2:1 (1:1): Żółtowski (6.), Ilków-Gołąb (55.) - Burski (4.); Arka Nowa Sól - Lechia Zielona Góra 2:0 (1:0): Rośmiarek (2.), Ilnicki (80.); Chrobry Głogów - Unia Kunice 3:2 (2:2): Smoliński (5.), Błauciak (17. karny), Kowalski (84.) - Piechowiak (27.), Bełz (45.)