Ekstraliga zaczęła w połowie

Mimo korzystnych prognoz synoptyków na niedzielę, z powodu ulewy odwołano aż dwa spotkania Speedway Ekstraligi: Unii Tarnów z ZKŻ Zielona Góra oraz Stali Gorzów z Atlasem Wrocław. Pierwsza kolejka odbyła się więc tylko w połowie

Najwięcej emocji na inaugurację rozgrywek było w Lesznie, gdzie broniący złotego medalu gospodarze pokonali wzmocniony mistrzem świata Nicki Pedersenem Włókniarz Częstochowa. Po dwunastu wyścigach Unia prowadziła już 43:31 i było jasne, że nie może przegrać już tego meczu. Najwidoczniej zdekoncentrowało to gospodarzy, którzy dwa z trzech ostatnich biegów przegrali 1:5. Na tle wyrównanej ekipy z Leszna Włókniarz miał zbyt wiele słabych punktów i poniósł zasłużoną porażkę.

Nudą wiało w Toruniu. Unibax nie miał żadnych problemów z pokonaniem osłabionej brakiem kontuzjowanego Scotta Nichollsa Marmy Polskie Folie Rzeszów. Bez swojego lidera goście zdołali wygrać tylko dwa wyścigi.

mkr

Unibax 63 Marma 28

Unibax: Jaguś 12 (3, 3, 2, 2, 2), Miedziński 10 (1, 2, 3, 3, 1), Andersen 12 (3, 3, 3, 3, 0), Ząbik 5 (2, 2, 1), Sullivan 14 (3, 3, 3, 2, 3), Celmer 1 (0, 1)

Marma : Stachyra 4 (2, 0, 1, 1), Poważny 1 (0, 1, 0, 0), Watt 6 (1, 2, 0, 1, 2), Zagar 6 (0, w, 3, 3), Bjerre 8 (2, 1, 2, 2, 0, 1), Lampart 1 (1, w, 0, 0), Vaculik 2 (2, 0, 0)

Bohater meczu

Ryan Sullivan

Tak jak w ostatnim sezonie Australijczyk bryluje na torze w Toruniu. Sullivan nie dał się wyprzedzić żadnemu z zawodników Marmy i był najpewniejszym punktem w talii asów Jana Ząbika

Unia L. 50 Włókniarz 42

Unia: Adams 11 (3, 3, 3, 1, 1), Batchelor 1 (0, 1, 0, 0), K. Kasprzak 7 (0, 0, 2, 3, 2), Baliński 9 (3, 2, 1, 0, 3), Hampel 11 (3, 3, 3, 2, 0), Pavlić 9 (3, 2, 2, 2)

Włókniarz: Hancock 7 (2, 3, 0, 1, 1), Gapiński 4 (1, 1, 1, 1, 0), Ułamek 11 (2, 1, 1, 3, 2, 2), Richardson 1 (1, 0), N. Pedersen 17 (2, 2, 4, 3, 3, 3), Mat. Szczepaniak 2 (1, 1, 0, 0, 0), Mitorski 0 (0)

Nicki Pedersen

Zimowa przerwa nie wpłynęła na dyspozycję najlepszego zawodnika świata. Duńczyk nadal dominuje na w Polsce i za granicą. Wczoraj pokonał wszystkich liderów Unii, jednak jego Włókniarz przegrał w Lesznie