Zuzanna popłynie w Pekinie

Pływaczka Fali Kraśnik Zuzanna Mazurek wywalczyła na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim złoty medal na 200 m stylem grzbietowym i uzyskała minimum olimpijskie.

Występ Zuzanny był największą - jak do tej pory - sensacją zawodów. Licząca sobie 16 lat Mazurek, która jest teraz uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, popłynęła rewelacyjnie - uzyskała czas 2.12,65 i poprawiła o prawie dwie sekundy rekord Polski należący od ośmiu lat do Aleksandry Miciul, wychowanki świdnickiej Avii. Swoją wysoką formę zawodniczka z Kraśnika potwierdziła na dystansie dwa razy krótszym, który też bezapelacyjnie wygrała.

Warto dodać, że Zuzanna pochodzi ze sportowej rodziny - pływa także jej siostra Karolina, a tata jest trenerem.

Trzeci złoty medal dla naszego regionu zdobyła na dystansie 200 m st. dowolnym Paulina Barzycka z Olimpii Lublin (2.01,18). To bardzo duży sukces - zważywszy, że ta utalentowana, ale też i utytułowana pływaczka niedawno przeszła operację kręgosłupa.