Mielczanki za burtą Pucharu Polski

Siatkarki Stali Mielec już w ćwierćfinale zakończyły udział w rozgrywanym w Poznaniu Pucharze Polski "Enea Cup 2008". Podopieczne Romana Murdzy przegrały 0:3 z obrończyniami tego trofeum - zawodniczkami Winiar Kalisz.
Pierwsze dwa sety miały niemal identyczny przebieg. Początek każdej z tych partii należał do mielczanek, które uzyskiwały kilkupunktową przewagę. W pierwszym secie były to trzy oczka, a w drugim rywalki traciły nawet pięć punktów. Niestety, w środkowej części obu partii podopieczne Igora Prielożnego odrabiały straty, a później wychodziły na prowadzenie, którego nie oddawały już do końca. W ten sposób pierwszego seta Winiary wygrały do 20, a drugiego - do 21.

Zupełnie inny był trzeci set, w którym kaliszanki szybko objęły prowadzenie 3:0, a później spokojnie powiększały przewagę. Mielczanki dopiero w końcówce seta, gdy trener Prielożny wprowadził na parkiet zawodniczki rezerwowe, poderwały się do walki i zdołały zmniejszyć rozmiary porażki w tej partii.

WINIARY KALISZ3 (25, 25, 25)
STAL MIELEC0 (21, 20, 17)
Winiary: Godos, Barańska, Dziękiewicz, Horka, Woźniakowska, Spalova oraz Sawicka (libero), Żebrowska, Owczynnikowa, Wojcieska.

Stal: D. Wilk, Niedźwiecka, Dutkiewicz, Łukaszewska, A. Wilk, Skorupa oraz Peret (libero), Banecka, Koleva.

Pozostałe wyniki:

BKS Aluprof Bielsko-Biała - AZS AWF Poznań 3:0 (25:23, 25:13, 25:21). Mecze Farmutil Piła - Energa Gedania Gdańsk oraz Centrostal Bydgoszcz - Muszynianka Muszyna zakończyły się po zamknięciu tego wydania "Gazety.