Średnia forma Davidssona

Jonas Davidsson zdobył siedem punktów w meczu ligi angielskiej. W niedzielę Szweda zobaczymy w barwach Polonii, w inauguracyjnym spotkaniu żużlowej I ligi w Rybniku. W składzie bydgoszczan zabraknie Christiana Hefenbrocka, który fatalnie spisuje się na Wyspach


Drużyna Davidssona Lakeside Hammers zremisowała na wyjeździe z Peterborough Panthers, a Szwed obok Rickiego Klinga i Adama Shieldsa był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. Być może wynik byłby inny, gdyby nie absencja w składzie "Młotów" kontuzjowanego Andreasa Jonssona, którego zabraknie także w niedzielę w pojedynku z RKM-em.

Niestety nadal bez formy jest inny polonista Christian Hefenbrock. Niemiec, który nie znalazł się w składzie na Rybnik, w trzech swoich startach w barwach Wolverhampton nie zdobył punktu, a jego drużyna uległa Ipswich Witches.

Bydgoskich kibiców najbardziej interesuje to, co stanie się w niedzielę. Podopieczni Zenona Plecha w pierwszym swoim występie w I lidze w Rybniku (godz. 15) zmierzą się z drużyną RKM-u. Wiadomo, że awizowany w składzie Polonii Andreas Jonsson będzie zawodnikiem zastępowanym. Nawet jednak bez swojego lidera bydgoszczanie są faworytem pojedynku.Skład Polonii: 1. Rafał Okoniewski, 2. Krzysztof Buczkowski, 3. Jonas Davidsson, 4. Simon Stead, 5. Andreas Jonsson (zawodnik zastępowany), 6. Marcin Jędrzejewski, 7. Emil Sajfutdinow, 8. Michał Łopaczewski.Wyniki Elite League:

Peterborough - Lakeside 45:45

Peterborough: Andersen 15, Risager 4, Bjerre 7, Simota 3, King 10, Vissing 4, Moller 2.

Lakeside: Watt 6, Lanham 2, Shields 2, Kylmaekorpi 4, Davidsson 7 (3, 1, 3, 0), Kling 14, Tomicek 0.Ipswich - Wolverhampton 50:42

Ipswich: Miśkowiak 6, Świderski 7, Louis 7, Johnston 5, Hampel 13, Schramm 3, Kroner 9.

Wolverhampton: Lindgren 10, A. Dryml 7, Iversen 12, Hansen - zz, Howe 4, Klindt 7, Hefenbrock 0 (0, 0, 0, -), Neath 2.