Porażka Basketu z Kotwicą

W pierwszym meczu o wejście do play-off koszykarze Banku BPS Basket Kwidzyn przegrali po dogrywce u siebie z Kotwicą Kołobrzeg
W tzw. fazie pre play-off grają drużyny, które po rundzie zasadniczej Dominet Bank Ekstraligi zajęły miejsca 5-12. Gra się do dwóch zwycięstw, cztery zespoły awansują do najlepszej ósemki, gdzie są już: Turów Zgorzelec, Prokom Trefl Sopot, Anwil Włocławek i Śląsk Wrocław. Basket, który po rundzie zasadniczej zajął 8. miejsce, walczy o play-off z dziewiątą Kotwicą. Ponieważ jest wyżej rozstawiony, ma przewagę własnego parkietu.

W pierwszym meczu Basket przegrał na własne życzenie. Kwidzynianie w ostatnich sekundach roztrwonili przewagę. Przy stanie 71:69 dwa rzuty wolne zmarnował Sani Ibrahim. Piłkę zebrał Rafał Bigus, a do dogrywki doprowadził celną dwójką Chris Daniels. Dramatyczną dogrywkę wygrali goście.

Drugi mecz odbędzie się w sobotę w Kołobrzegu, a ewentualny trzeci - 9 kwietnia, ponownie w Kwidzynie.

W fazie pre play-off gra również inna drużyna z Pomorza - Energa Czarni Słupsk. Słupszczanie swój pierwszy mecz z Polpakiem Świecie rozegrali już w środę i wygrali na wyjeździe 80:74. W sobotę o godz. 18.30 odbędzie się drugi mecz w Słupsku i jeśli Czarni ponownie wygrają, to awansują do play-off.

Bank BPS Basket Kwidzyn - Kotwica Kołobrzeg 80:83. Kwarty: 16:15, 24:24, 19:13, 12:19. Dogrywka: 9:12. Basket: Eldridge 15 (2), Ibrahim 13, Tuljković 11, Żurawski 7, Hicks 2 oraz Ansley 14 (1), Barkley 12 (1), Puncewicz 4, Dąbrowski 2. Kotwica: Daniels 12, Bigus 10, Bree 8 (2), Mrożek 6 (1), Snow 3 oraz Barrett 18 (2), Davis 11 (3), Armstrong 9 (1), Cielebąk 6 (1).