Sport.pl

Spełni się marzenie lekkoatletów?

Być może już w przyszłym roku ruszą prace przy przebudowie stadionu przy ul. Narutowicza. Nowy obiekt pełniłby oprócz piłkarskiego funkcję stadionu lekkoatletycznego.
W najbliższych dniach ma wpłynąć do prezydenta Radomia odpowiedź na wniosek złożony w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Szczegóły dotyczące przebudowy stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu omawiano podczas spotkania z sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Zbigniewem Paceltem, na którym obecni byli prezydent Andrzej Kosztowniak, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Irena Szewińska, prezes Radomskiego OZLA Zygmunt Malinowski oraz dyrektor MOSiR-u Piotr Kalinkowski.

Pieniądze na inwestycję po połowie wyłożyć mają Ministerstwo Sportu i miasto. Jeśli zostaną wypełnione wszelkie procedury i sprawy związane z przetargiem, przebudowa stadionu mogłaby ruszyć już w przyszłym roku.

Projekt inwestycji zakłada przede wszystkim częściowe wyburzenie toru kolarskiego i wybudowanie ośmiotorowej bieżni tartanowej. Od strony hali MOSiR-u ma powstać kryta trybuna na około 2,5 tys. miejsc. Pod trybuną znalazłoby się między innymi miejsce na zaplecze sportowe, szatnie, odnowę biologiczną i małą gastronomię. Pod zadaszeniem wybudowana ma być również około 80-, 90-metrowa bieżnia przeznaczona do treningów w okresie zimowym. Na stadionie powstaną także rzutnie do konkurencji technicznych oraz zeskoki do skoku wzwyż i o tyczce.

Starania o budowę w Radomiu stadionu lekkoatletycznego trwały w naszym mieście od lat. Zmieniały się władze, a obiektu jak nie było, tak nie ma. Najbardziej cierpieli na tym oczywiście nasi lekkoatleci, w tym medaliści mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, którzy trenowali na wysłużonych bieżniach radomskich szkół lub korzystali z obiektów w Kozienicach czy w Spale.