Znicz Jarosław - Start AZS Lublin 93:86

I-ligowy Start AZS poniósł kolejną w tym sezonie porażkę. Tym razem lublinianie nie sprostali w Jarosławiu Sokołowi Zniczowi, gdzie przegrali różnicą siedmiu punktów.
Słaby mecz obserwowali kibice w Jarosławiu. Zajmujący czwarte miejsce w tabeli koszykarze gospodarzy jak najmniejszym nakładem sił chcieli pokonać outsidera z Lublina, dlatego też mecz był brzydki, a momentami nudny. Grający bez kontuzjowanych Tomasza Przewrockiego, Jakuba Dryjańskiego i Macieja Millera jarosławianie zaczęli chaotycznie, ale z minuty na minutę powiększali przewagę i po pierwszej połowie prowadzili 59:40.

Po przerwie gospodarze oszczędzali siły na kolejne mecze, co wykorzystali lublinianie, którzy zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Co ciekawe, koszykarze Startu AZS wygrali dwie ostatnie kwarty, co zdarza im się niezwykle rzadko. - Zagraliśmy słabo i z taką formą nie mamy czego szukać w play-off - przyznawał po meczu Stanisław Gierczak, trener Znicza. - Martwią kontuzje. Przewrocki może wróci w tym tygodniu do gry, ale w najbliższym czasie będziemy musieli sobie radzić bez Dryjańskiego - dodał.

Dodatkowym smaczkiem tego spotkania był występ w barwach gospodarzy dwóch zawodników mających za sobą grę w lubelskim klubie - Tomasza Celeja i Marka Miszczuka. Obaj spisali się dobrze i należeli do najlepszych graczy swojego zespołu. Zresztą Celej przewodzi klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników I ligi.

SOKOŁÓW ZNICZ JAROSŁAW93
START AZS LUBLIN86
Kwarty: 32:21, 27:19, 14:22, 20:24.

Znicz: Celej 23 (6), Ecka 20 (2), Miszczuk 19, Fortuna 16, Mikołajko 4 oraz Szczotka 6, Sikora 5, Białas, Gazarkiewicz.

Start: Kowalski 19 (3), Ł. Jagoda 14 (4), Chelis 10 (2), Borkowski 9 (1), P. Jagoda 7 oraz Olejniczak 10, Rak 7 (1), Urbański 7 (1), Karczewski 3 (1), Drozd.

Polonia 2011 Warszawa - Żubry Białystok 80:83

Tarnovia 4YOU - Sokół Łańcut i Zastal Zielona Góra - Prokom II Sopot - mecze zakończyły się po zamknięciu wydania "Gazety"