Gedania kończy sezon zasadniczy

Wyjazdowym meczem z liderem tabeli BKS Aluprof Bielsko-Biała siatkarki Energi Gedania zakończą w niedzielę sezon zasadniczy. Od wyniku tego meczu zależy, z którego miejsca przystąpią one do play-off
Gdańszczanki są już pewne utrzymania w ekstraklasie, a "przypieczętowały" to w środę... nie wychodząc nawet na parkiet. Stało się tak dzięki zwycięstwie Muszynianki z Centrostalem Bydgoszcz 3:0 w zaległym spotkaniu 17. kolejki. Mecz ten został przełożony z przedświątecznego piątku właśnie na środę, co bardzo wzburzyło prezesa Gedanii Zdzisława Stankiewicza (z ostatnich trzech kolejek wszystkie mecze obligatoryjnie powinny być rozegrane w tym samym terminie). - To niedopuszczalne, dlatego uprzedziłem prezesa Ligi Siatkówki Kobiet Jacka Kasprzyka, że będę wnioskował o jego dymisję, jeśli będą podejrzenia, że wyniki są ustawiane. Ponadto będę domagał się karnej degradacji dla każdej drużyny, która w tym procederze weźmie udział - zapowiadał Stankiewicz, obawiając się, że będąca pewna miejsca w pierwszej czwórce Muszynianka odpuści mecz walczącemu o utrzymanie Centrostalowi. Jego obawy okazały się płonne, zespół z Muszyny rozgromił Centrostal w trzech krótkich setach i tym samym zapewnił utrzymanie Gedanii.

Tak więc w Bielsku gdańszczanki walczyć będą już tylko o poprawienie pozycji przed play-off. Na razie są na 7. miejscu, ale przy korzystnych wynikach w innych meczach nawet jeden wygrany set może dać im awans o dwie lokaty. W przypadku porażki z Aluprofem Gedania może też spaść na ósme miejsce (jeśli AZS AWF Poznań wygra z Centrostalem). Tak czy inaczej, w I rundzie play-off gdańszczanki trafią na kogoś z wielkiej czwórki - Aluprof, Winiary Kalisz, Muszyniankę lub Farmutil.