Skoczek z Płocka 7. na mistrzostwach świata

Dariusz Bednarski, 54-letni skoczek wzwyż reprezentujący MUKS Płock, zajął siódmą lokatę w lekkoatletycznych III Halowych Mistrzostwach Świata Weteranów

Mistrzostwa w tym roku odbyły się we francuskim Clermont-Ferrand. Wzięło w nich udział 3670 zawodników z 75 krajów. Płocczanin startował w kategorii wiekowej 50-54 lata i pokonał poprzeczkę na wysokości 169 cm.

Z pewnością zająłby lepsze miejsce, gdyby powtórzył wynik z XVII Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w Grudziądzu. Przypomnijmy: w tych zawodach, które również odbyły się w marcu, zwyciężył z wynikiem 175 cm. - Warto zaznaczyć, że na podium stanęli zawodnicy młodsi ode mnie o cztery lata. Mimo wszystko atmosfera zawodów była chyba zbyt wspaniała i zjadła mnie trema. Niemniej z optymizmem spoglądam na czekające mnie letnie starty - śmieje się Bednarski.