Może nie być meczu Legii z Koroną

Korona może nie przyjechać na niedzielny mecz z Legią. W związku z aferą korupcyjną kielecki klub zawiesił trzech swoich piłkarzy. Drużyna, solidaryzując się z zawieszonymi, odmówiła w piątek wyjazdu na zgrupowanie. Czy w ogóle pojedzie na mecz, okaże się w sobotę o godz. 9. - Pojedzie. Liczy się gest - mówi osoba związana z kieleckim klubem
Do tej pory Korona nigdy na stadionie Legii nie zdobyła punktu, nawet gola. Ostatnio przegrała 0:3, kiedy warszawian prowadził obecny szkoleniowiec Korony Jacek Zieliński. Ale, rzecz jasna, brak chęci wyjazdu nie jest związany z obawą o utrzymanie się tej serii. Gdy organa ścigania zatrzymały kilka osób podejrzanych o uczestniczenie w korupcji w czasach, gdy Korona grała w III i II lidze, klub zawiesił w prawach zawodników biorących udział w tamtych wydarzeniach - Brazylijczyka Hermesa oraz Jakuba Zabłockiego i Sławomira Rutkę (i tak kontuzjowanego do końca sezonu). Drużyna sprzeciwiła się tej decyzji. Piłkarze wyładowali bagaże z przygotowanego już do podróży autokaru i rozjechali się do domów. Powiedzieli, że pojadą na mecz, jak klub cofnie decyzję. Dziś mają trenować w Kielcach. Do Warszawy mieliby pojechać albo zaraz po treningu albo dopiero jutro rano. - Mecz jest w niedzielę, więc był czas na taką demonstrację. Jednak to prawie niemożliwe, żeby do wyjazdu w ogóle nie doszło - dowiedziała się "Gazeta".

- Mecz z nami to ich być albo nie być w tym sezonie. Jak przegrają, nie ma ich w walce o europejskie puchary. Na pewno się zmobilizują - uważa trener Legii Jan Urban. Zakładając, że do meczu jednak dojdzie, wypada przypomnieć, że będzie to pożegnanie z Legią pomocnika Marcina Burkhardta, który wyjeżdża do szwedzkiego IFK Norrkoeping. Z powodu kontuzji nie będzie Edsona, Tomasza Kiełbowicza i Dicksona Choto. Niepewny jest udział Bartłomieja Grzelaka i Sebastiana Szałachowskiego. W Koronie oprócz zawieszonych zabraknie pauzującego za żółte kartki Marcina Kusia. O ile nie zabraknie całej drużyny, ale - jak wspomnieliśmy - to wariant mało prawdopodobny. Na razie Korona odwołała zaplanowany na dziś w Kielcach mecz z Legią w Młodej Ekstraklasie.LEGIA WARSZAWA - KOLPORTER KORONA KIELCE. Niedziela, godz. 14.45 - ul. Łazienkowska 3 (transmisja w Canal+ Sport). Sędziuje Hubert Siejewicz (Białystok). Legia: Jan Mucha - Jakub Rzeźniczak, Wojciech Szala, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radović, Aleksandar Vuković, Marcin Burkhardt, Piotr Giza, Roger Guerreiro - Takesure Chinyama. Korona: Wojciech Kowalewski - Piotr Celeban, Andrius Skerla, Marcin Drzymont, Robert Bednarek - Grzegorz Bonin, Tomasz Nowak, Mariusz Zganiacz, Marcin Kaczmarek - Edi Andradina, Marcin Robak.