Budowlani walczą o obronę tytułu

W sobotę ciężarowcy rozpoczną walkę o drużynowe mistrzostwo Polski. Obrońcy tytułu sprzed roku Budowlani Opole na początek będą dźwigać we własnej hali.
W pierwszym rzucie DMP w Opolu poza Budowlanymi wystartują także I-ligowe zespoły Śląska Wrocław, HKS-u Szopienice, Górnika Polkowice i UMLKS-u Radomsko oraz III-ligowy Górnik II Polkowice. Zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa są gospodarze, którzy wystąpią w składzie: Paweł Najdek (na zdjęciu) , Bartłomiej Bonk, Marcin Makarski, Roman Kliś, Tomasz Rosoł i Paweł Koszałka. W składzie opolan zabraknie trzeciego z kandydatów do wyjazdu na igrzyska olimpijskie do Pekinu Krzysztofa Szramiaka. Nie doszedł on bowiem jeszcze do pełni zdrowia po kontuzji i operacji kręgosłupa, którą przeszedł pod koniec ubiegłego roku.

W walce o drużynowy triumf w Polsce poza opolanami jak zwykle liczyć się będzie ekipa Eko-Pak Jatne Otwock, którą opuściły dwie główne gwiazdy: Szymon Kołecki (Górnik Polkowice) i Robert Dołęga (Mazovia Ciechanów). Wśród kandydatów do złota wymieniana jest także trzecia przed rokiem Mazovia. Oba te zespoły rywalizację rozpoczną w Ciechanowie.

I rzut DMP

Sobota, hala przy ul. Dubois, godz. 12 (grupa I) , 14 (grupa II) i 16 (grupa III)