Energa Czarni wciąż niepewni utrzymania

Koszykarze Energi Czarni Słupsk przegrali na wyjeździe z Polpakiem Świecie 55:75 w spotkaniu 23. kolejki DBE. O tym czy słupszczanie utrzymają się w ekstraklasie zadecyduje ich ostatni mecz z Bankiem BPS Basket Kwidzyn.
W spotkaniu z Polpakiem Czarni mieli świetny początek i po rzucie Aleksandra Kudriawcewa prowadzili w 6 minucie 15:4. Potem było już tylko gorzej. Gospodarze odrobili straty jeszcze w pierwszej kwarcie, a następnie systematycznie odjeżdżali rywalom. Po 30 minutach ich przewaga wynosiła już 17 punktów i w czwartej kwarcie pozostało im tylko kontrolować wynik. Teraz aby być pewnym utrzymania koszykarze Czarnych muszą w sobotę wygrać u siebie z Basketem. W przeciwnym wypadku czekać ich będzie nerwowe wyczekiwanie na wyniki rywali z dołu tabeli.

Polpak Świecie - Energa Czarni Słupsk 75:55. Kwarty: 20:17, 23:16, 19:12, 13:10. Polpak: Dixon 24 (4), Hicks 8, Kikowski 8, Brkić 2, Harris 0 oraz Lepojević 11 (3), Tica 10, Garner 10 (1), Ratajczak 2, Seweryn 0, Sulović 0, Mielnik 0. Czarni: Kudriawcew 10, Szczotka 8, Barlett 7, Frasunkiewicz 6 (2), Cesnauskis 3 (1) oraz Andersen 8, Kikerpill 6 (1), Wiśniewski 5, Bozeman 2, Humphrey 0.

W drugim środowym meczu Turów Zgorzelec wygrał z Atlasem Ostrów 87:71. Oznacza to, że bez względu na wyniki ostatniej kolejki, Turów przystąpi do play-off z pierwszego miejsca, a Prokom Trefl Sopot z drugiego.