Na Felinie najlepsza Kalina

Zespół FC Kalina wygrał turniej piłki halowej, który rozegrano w SP 52 na Felinie. W finale drużyna z Kalinowszczyzny pokonała gospodarzy 3:0.
W imprezie zorganizowanej przez ZW TKKF, który wsparła Szkoła Podstawowa nr 52 oraz Ognisko TKKF Omega wystartowało sześć drużyn. Zostały one podzielone na dwie grupy po trzy zespoły. Pierwsze dwie drużyny awansowały do półfinału, a te, które zajęły trzecie miejsca walczyły o piątą pozycję.

W walce o finał SP 52 pokonała FC Felin 5:0, a FC Kalina zwyciężyła Feliniankę 4:0. W tej sytuacji o piątą lokatę przyszło rywalizować Omedze z FC Głęboka. Spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg, gdyż jeszcze na dwie sekundy przed końcem był remis 3:3. Wówczas na strzał zdecydował się Konrad Majewski i zapewnił Omedze zwycięstwo. Zresztą ten zawodnik ustrzelił w tym meczu hat tricka, a czwartego gola zdobył Cezary Gołąb. Natomiast do wyłonienia zwycięzcy w meczu o trzecią pozycję pomiędzy Felinianką i FC Felin potrzebne były rzuty karne, bo w normalnym czasie padł remis 1:1. Skuteczniejsi byli gracze Felinianki i oni stanęli na podium.

W finale FC Kalina okazała się lepsza od SP 52. Wygrała 3:0, a bramki strzelili: Konrad Kowalik dwie i Kamil Samoń. Zwycięski zespół zagrał w następującym składzie: Patryk Augustyniak, Kacper Burdzy, Damian Tarnowski, Grzegorz Wieczorek, Kamil Samoń, Jakub Czopek, Dominik Zieliński, Piotr Wysocki, Konrad Kowalik. Trener: Jerzy Krawczak.

Za najlepszego zawodnika imprezy uznano Macieja Chemicza (SP 52), bramkarza Grzegorza Wieczorka (FC Kalina), a królem strzelców został Konrad Kowalik (FC Kalina) - dziewięć bramek.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejny turniej w hali SP 52, na który organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.