Zamiast gry w kadrze Polski, artroskopia kolana

Paweł Żarnowski, 26-letni rugbista pierwszoligowego WMPD PUDiZ Olsztyn, został powołany na konsultację szkoleniową przez Tomasza Putrę, trenera reprezentacji Polski
Niestety olsztynianin nie pojedzie do Teresina, bo w ostatnim meczu z Budowlanymi Łódź odnowiła mu się kontuzja kolana. Z boiska musiał zejść w 12 minucie i obecnie czeka na zabieg artroskopii kolana. Oznacza to, że w tym sezonie prawdopodobnie nie pomoże już swoim kolegom w walce o pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Przypomnijmy, selekcjoner reprezentacji Polski zauważył Żarnowskiego podczas przeglądu pierwszoligowych zawodników na jednym z treningów WMPD PUDiZ w zimowej przerwie.

- Jak usłyszałem o powołaniu do reprezentacji, to najpierw nie mogłem w to uwierzyć, a później byłem zły - mówi zawodnik. - Dla każdego trenowanie z najlepszymi w kraju to wielka szansa. Zabieg przejdę 15 kwietnia, ale mam nadzieję, że w przyszłości znów otrzymam szansę od trenera Putry.

Biało-czerwoni pod koniec kwietnia zmierzą się z w Koszalinie z Łotwą. Powołania na ten mecz dostało 23 rugbistów, zaś kolejnych czterech otrzyma nominację po kolejce ligowej, która odbędzie się w najbliższy weekend. Olsztynianie cennych punktów będą szukać w Warszawie, w spotkaniu z tamtejszą Skrą.