Marioss przegrał z liderem

Marioss Gazownik Wawelno przegrał we własnej hali z liderem I ligi Hurtapem Łęczyca 0:5.
Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, w której goście strzelili trzy bramki. Po przerwie obraz gry nie uległ zbytnio zmianie, a kolejnymi dwoma trafieniami ekipa z Łęczycy przypieczętowała efektowne zwycięstwo. Mimo że porażka jest wysoka, nie dziwi nikogo. Nie da się bowiem ukryć, że zespoły prezentują zdecydowanie inny poziom, a w pierwszym spotkaniu lider wygrał jeszcze wyżej - 8:2.

Po tej przegranej Marioss nadal zajmuje jedenastą lokatę w I lidze. Traci jednak już do dziesiątego Kupczyka Kraków, który w miniony weekend wygrał z Inpulsem Siemianowice 7:1, pięć punktów. Pozycję ostatnią opuścili akademicy z Warszawy, którzy niespodziewanie wygrali z zespołem Jachym Tychy 6:1.

W następnej kolejce, za dwa tygodnie, Marioss wybiera się właśnie do Tychów i biorąc pod uwagę słabszą postawę zespołu ze Śląska, można po cichu liczyć na dobry występ. W pierwszym meczu Jachym wygrał 7:5.

Marioss Gazownik Wawelno - Hurtap Łęczyca 0:5 (0:3)