Łódzcy rugbiści pobili Skrę Warszawa

Aż 12 przyłożeń obejrzeli kibice którzy wybrali się na sobotni mecz Blach Pruszyńskich Budowlanych Łódź.
Worek punktowy rozwiązał się już w szóstej minucie. Przyłożenie zaliczył Maciej Pabjańczyk, ale dodatkowych punktów z podwyższenia nie zdobył Tomasz Stępień, bo trafił w słupek. Później był już bezbłędny, dlatego został najskuteczniejszym zawodnikiem meczu i umocnił się na pierwszym miejscu wśród najlepiej punktujących w ekstraklasie.

Na kolejne zdobycze gospodarze czekali zaledwie trzy minuty. Przed przerwą wydawało się, że w spotkaniu pęknie bariera 100 punktów, ale w drugiej połowie trener Ryszard Wiejski zdecydował się wystawiać do gry wszystkich zawodników, dlatego im było bliżej końca, tym gospodarzom coraz trudniej udawało się pokonać opór gości. W tej części popisową partię rozegrał Kamil Bobryk, który dwukrotnie sprytnie oszukał obronę Skry, a następnie zagrywał piłkę do Artura Marosa, który po kilkunastometrowych rajdach zaliczał przyłożenia. Dzięki wygranej ze Skrą łodzianie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Blachy Pruszyński Budowlani Łódź - Skra Warszawa 78:0 (38:0)

Blachy Pruszyński Budowlani: Sachrajda (57. Szulc), Bobryk (57. Kubiński), Królikowski, Prasał (49. Michał Mirosz 5 pkt.), Karpiński, Szyburski 5, Maros 10 (60. Krakowiak), Marek Mirosz 5, Pabjańczyk 10 (48 Żórawski), Grodecki (57. Gomulak), Kiełbik 5, Stępień 18, Dułka 5, Kozakiewicz (48. Kaniowski), Hotowski 15.

W drugim spotkaniu Folc AZS Warszawa pokonał Ogniwo Sopot 46:22. Mecze Arka Gdynia - Juvenia Kraków, WMPD PUDiZ Olsztyn - Posnania i Lechia Gdańsk - Orkan Sochaczew zostały przełożone.