Sport.pl

Śnieg pokrzyżował szyki rzeszowskim żużlowcom

Opady śniegu spowodowały, że odwołany został zaplanowany na poniedziałek sparing żużlowców Marmy Polskie Folie Rzeszów z RKM Rybnik.


Zgodnie z planem w parku maszyn odbyło się natomiast spotkanie rzeszowskich żużlowców z kibicami. Zabrakło co prawda Anglika Scotta Nichollsa oraz Duńczyka Kennetha Bjerre, ale zjawili się kapitan drużyny Australijczyk Davey Watt, jego rodak Cameron Woodward, Słoweniec Matej Zagar, Słowak Martin Vaculik oraz Roman Poważny (na zdjęciu), Dawid Stachyra, Dawid Lampart i Mateusz Szostek. Spragnieni emocji żużlowych kibice mogli porozmawiać ze swoimi ulubieńcami, wziąć od nich autograf czy zrobić wspólne zdjęcie.

Tymczasem jeszcze w piątek rzeszowscy obcokrajowcy ścigali się na Wyspach Brytyjskich. W kolejnym meczu o Tarczę Petera Cravena zespół Eastbourne Eagles pokonał u siebie Poole Pirates 52:42. 11 punktów i dwa bonusy (1,2*,3,3,2*) dla "Orłów" zdobył Scott Nicholls, a osiem punktów i bonus (1,3,2*,2) do dorobku gospodarzy dorzucił Cameron Woodward. W zespole Poole wystąpił Davey Watt, który zdobył osiem punktów (2,2,w,2,2,0).