Trzecioligowcy bez zwycięstwa

Opolscy III-ligowcy w Wielką Sobotę zmierzyli się z zespołami z województwa lubuskiego. MKS Kluczbork bezbramkowo zremisował na własnym stadionie z Lechią Zielona Góra, zaś Skalnik Gracze przegrał 0:2 w Gorzowie Wlkp. z miejscowym GKP.
Tym samym nasze zespoły występujące na trzecim froncie wiosną nadal pozostają bez zwycięstwa. Dla ekipy Kluczborka był to drugi remis z rzędu, dla drużyny z Graczy - druga porażka.

Spotkanie na szczycie 17. kolejki, które odbyło się w Kluczborku, zapowiadało się jako prawdziwe święto piłkarskie. Tłumy kibiców w końcu mogły zasiąść na zmodernizowanym stadionie MKS-u, dotychczas zespół występował gościnnie na obiekcie KKS-u, zaś przeciwnikiem była szósta w tabeli Lechia. Mecz zapowiadał się jako pojedynek dwóch najlepszych snajperów ligi - Emila Drozdowicza (Lechia) i Marcina Adamczyka (MKS). Jak się okazało, choć emocji nie zabrakło, a oba zespoły stworzyły po kilka dogodnych sytuacji, bramki ostatecznie nie padły. W pierwszej połowie zespołem przeważającym byli goście, po przerwie przewagę zdobyli gospodarze. Ostatnie dziesięć minut miejscowi musieli grać w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą, a tym samym czerwoną kartkę ujrzał Tomasz Jagieniak.

Mniej szczęścia mieli piłkarze z Graczy, którzy w Gorzowie Wlkp. zmierzyli się z miejscowym GKP. Zdecydowanym faworytem pojedynku byli gorzowianie, którzy zajmują w tabeli pozycję wicelidera, podczas gdy skalnicy są na 13. miejscu. Różnica dzieląca zespoły w tabeli była widoczna także na boisku, a miejscowi wygrali 2:0 i umocnili się na drugiej pozycji w III lidze, bowiem punkty stracili trzeci Gawin Królewska Wola i czwarty MKS Kluczbork.

MKS Kluczbork - Lechia Zielona Góra 0:0

Czerwona kartka: Tomasz Jagieniak (80., za drugą żółtą)

MKS: Chałubiec - Włoch, Nowacki, Jagieniak, Adamczyk - Hober (75. Szepeta), Kazimierowicz, Luberda, Nitkiewicz - Sobota, Jasiński (70. Sobotta)

GKP Gorzów Wlkp. - Skalnik Gracze 2:0 (1:0)

Bramki: Maciej Malinowski (28.), Damian Szałas (80.)

Skalnik: G. Bąk - Bilski, Sobota, Kutyła, Tomczak - Steczek (82. Grabowski), Płaza, (79. Białoskórski), Kownacki, Paciorek (60. Szeląg) - Adamczyk, Z. Bąk.