MKS Dąbrowa Górnicza pozostanie w Lidze Siatkówki Kobiet

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza wygrały wczoraj wyjazdowy mecz z AZS-em Białystok i zapewniły sobie utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet.

Tylko w pierwszym secie przewaga należała do miejscowego zespołu. W kolejnych setach lepsze były już dąbrowianki. Przebieg zwycięskich dla MKS-u partii był jednak dramatyczny. W czwartej gospodynie prowadziły w już 4:0, potem 13:5, następnie 18:13, a ostatecznie przegrały do 24.

- Ja ciągle wierzyłem w swoje dziewczyny. Na początku co prawda trochę się pogubiły, ale w najważniejszym momencie nastąpiło przebudzenie - chwalił Wiesław Popik, trener beniaminka z Dąbrowy.

MKS: Wysocka, Wilczyńska, Białobrzeska, Matyjaszek, Sieczka, Lis, Tkaczewska (libero) oraz Czerwińska.

W innym meczu LSK: AZS AWF Poznań - BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3 (14:25, 13:25, 15:25).