Początek play-off bez Rosińskiego

Tomasz Rosiński nie zagra w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off z Focusem Park Kiper Piotrków Trybunalski. To efekt jego niesportowego zachowania w finale Pucharu Polski.
Przypomnijmy, że kielecki rozgrywający w 58. minucie niedzielnego meczu w Mielcu z Wisłą Płock faulowany przez Michała Zołoteńkę, w odwecie uderzył go piłką. Zajście trafiło do protokołu zawodów, a Rosiński został ukarany przez Kolegium Ligi zawieszeniem na jeden mecz (czyli łagodnie, bo za niesportowe zachowanie regulamin przewiduje nawet groziło karę do sześciu spotkań). - Żałuję swojego zachowania, to niepotrzebny impuls, a osłabiłem drużynę w ważnym momencie. Nie wytrzymałem nerwowo, bo wcześniej byłem ciągle brutalnie faulowany, prowokowany, a sędziowie tego nie widzieli - mówi kielecki rozgrywający. Rosiński będzie mógł już zagrać w rewanżu w Piotrkowie (w środę 2 kwietnia).

Grać może (i ma na to duże szanse) jedyny kielecki kadrowicz skrzydłowy Mateusz Jachlewski. W czwartek w Łodzi podopieczni Bogdana Wenty zmierzą się w pierwszym towarzyskim spotkaniu ze Słowakami (tak samo w piątek w Warszawie). Początek obu meczów o godz. 18. Transmisja w Polsacie Sport.