Hokeiści Zagłębia stracili 10 goli i brązowe medale

Nie udał się hokeistom Zagłębia wyjazd do Nowego Targu. Sosnowiczanie ponieśli klęskę w meczu z Podhalem i to rywale odebrali brązowe medale Polskiej Ligi Hokeja.

Mecz w Nowym Targu dobrym widowiskiem był dopiero od drugiej tercji. - Zmiana stylu gry była spowodowana szybkimi bramkami i odblokowaniem się zawodników - tłumaczył trener Podhala Milan Jancuska.

Początek drugiej tercji był piorunujący w wykonaniu "Szarotek". Po półtorej minuty gry było 2:0, a po kolejnych sześciu minutach było po meczu (4:0). Drużyna z Sosnowca starała się kontratakować, ale bardzo dobrze spisywał się niedoceniany we wcześniejszych meczach bramkarz Podhala Artur Ziaja.

Wojas Podhale - Zagłębie Sosnowiec 10:2 (0:0, 6:1, 4:1)

Bramki: 1:0 Kacir - Sroka (21.), 2:0 Baranyk - Suur (22.), 3:0 Wilczek - Różański (26.), 4:0 Voznik - Podlipni (27.), 4:1 Belica - T. Kozłowski (32.), 5:1 Zapała - Różański (38.), 6:1 Baranyk - Suur (40.), 6:2 Chabior - Holik (48.), 7:2 Sulka - Ziętara (51.), 8:2 Ziętara - Sulka (54.), 9:2 Voznik - Podlipni (56.), 10:2 Podlipni - Suur (59.)

Podhale: Ziaja - Sroka, Wilczek, Kacir, Zapała, Różański, Suur, Priehodsky, Podlipni, Voznik, Baranyk, Łabuz, Piotrowski, Łyszczarczyk, Biela, Malasiński, Galant, Gruszka, Sulka, Ziętara

Zagłębie: Stepokura (37:11 Mrozowski) - Pawlak, Labryga, Puzio, Horny, M. Kozłowski, Gabryś, Duszak, Jaros, T. Kozłowski, Belica, Holik, Dronia, Ślusarczyk, Da Costa, Luka, Chabior, Klisiak

Widzów: 800. Kary: 20 - 16

Stan w play-off: 3-1 dla Podhala.