Wodnik z pucharem

PŁYWANIE. Reprezentacja Wodnika Radom zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej podczas VII Mazowieckich Młodzieżowych Zawodów o Puchar Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, które rozegrano w Piasecznie.
Do rywalizacji o główne trofeum imprezy przystąpili pływacy z rocznika 1994 i młodsi. 12-osobowa ekipa radomskiego klubu łącznie zainkasowała 130 punktów, co pozwoliło wyprzedzić m.in. drużyny z Ożarowa Mazowieckiego, Piaseczna, Góry Kalwarii oraz Warszawy.

Co ważne, młodzi adepci pływania startowali bez podziału na kategorie wiekowe, a podopieczni trenera Marcina Fokta niejednokrotnie zwyciężali z zawodnikami starszymi od siebie, poprawiając rekordy życiowe.

Wodnik wystąpił w składzie: Agata Kurasiewicz, Magdalena Mąkosa, Martyna Soboń, Sylwia Busse, Izabella Dymon, Paulina Nowak, Adrianna Nasiełowska, Patryk Badeński, Grzegorz Łęcki, Patryk Kurasiewicz, Filip Sulima i Jakub Fedorowicz.

Szczególne powody do zadowolenia podczas zawodów w Piasecznie mieli Martyna Soboń i Patryk Badeński, którzy otrzymali statuetki za dobre wyniki w punktacji wielobojowej FINA.

Tymczasem kolejne udane starty zaliczyli reprezentanci Wodnika podczas pierwszej rundy Mazowieckiej Ligi Pływackiej dla rocznika 1997. Na podium zawodów rozegranych w stolicy stanęli: Adrianna Nasiełowska, Daria Kamińska, Łucja Cywka i Jakub Fedorowicz.