Kolejne medale Olimpijczyka

ZAPASY. Cztery medale wywalczyli przedstawiciele klubów z regionu radomskiego podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów w stylu klasycznym rozegranych w Kostrzynie nad Odrą.
Na pierwszy plan wysuwa się osiągnięcie Denisa Majewskiego, byłego zawodnika Reszki Radom, a obecnie Olimpijczyka, który zwyciężył w kategorii do 63 kg oraz został uznany za najlepszego technika mistrzostw. - Denis w drodze do triumfu mimo problemów zdrowotnych nie dał najmniejszych szans najpierw zawodnikowi branemu pod uwagę na wyjazd na mistrzostwa Europy, a następnie reprezentantowi silnej ekipy z Białorusi. Finał, w którym zmierzył się ze Szwedem Sultanem Gazdievem, był również jego popisówką - relacjonował przebieg rywalizacji swojego podopiecznego trener Edmund Mieszczakowski.

Złoty medal mistrzostw Polski zdobył także klubowy kolega Majewskiego Michał Kośla, który będąc najmłodszym zapaśnikiem w kategorii wagowej 50 kg, również nie dał szans przeciwnikom.

Na najniższym stopniu podium w wadze do 58 kg stanął z kolei reprezentant Orlika Wierzbica Kamil Smorongiewicz.

Tymczasem złoty medal trafił w ręce ucznia radomskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, występującego w barwach Warmii Lidzbark Warmiński Krzysztofa Przybysza (69 kg). Ponadto piąty w wadze do 100 kg był Michał Orzechowski z Olimpijczyka.

Drużynowo Olimpijczyk zajął szóste miejsce. - Biorąc pod uwagę, że w imprezie wzięli udział medaliści mistrzostw Polski oraz silne reprezentacje Czech, Szwecji, Litwy i Białorusi, nasz wynik należy uznać za spory sukces - ocenił trener Mieszczakowski.