Start AZS Lublin - Prokom II Sopot 80:91

Kibice I-ligowych koszykarzy Startu AZS nie doczekali się drugiego zwycięstwa swojej drużyny przed własną publicznością. Tym razem lublinianie byli bardzo bliscy wygranej, ale po dogrywce ulegli rezerwom Prokomu Sopot różnicą 11 punktów.
Mecz był bardzo wyrównany. Pierwszą kwartę gospodarze minimalnie przegrali - 17:19. Natomiast w drugiej spisywali się dobrze i zdołali odrobić straty, a nawet wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Do przerwy Start AZS wygrywał 40:37. Potem wszystko potoczyło się według dobrze znanego scenariusza. - Jak zwykle mieliśmy słabszą trzecią kwartę - mówi Cezary Wicha, kierownik Startu. - Wykorzystali to rywale i objęli prowadzenie. Poza tym nasi obrońcy nie mogli znaleźć skutecznego sposobu na powstrzymanie Przemysława Zamojskiego, który w całym spotkaniu rzucił nam aż 35 punktów.

W ostatniej części meczu gospodarze zdołali jednak odrobić straty i doprowadzili do remisu. Na sześć sekund przed końcem spotkania Start AZS miał piłkę i mógł się pokusić o wygranie tego meczu. Trener Krzysztof Ziemoląg wziął czas, rozrysował zagrywkę i koszykarze wykonali nawet te zalecenia, ale ostatni rzut był niecelny.

- W dogrywce chyba z naszych zawodników zeszło powietrze - konkluduje Cezary Wicha. - Decydującą część spotkania przegraliśmy 2:13. Inna sprawa, że sędziowie gwizdali trochę nierówno, choć z pewnością nie wypaczyli wyniku spotkania.

Start AZS 80

Prokom II 91

Kwarty: 17:19, 23:18, 16:19, 22:22 i 2:13

Start AZS: Chelis 14, Ł. Jagoda 12 (2), Kowalski 12, Borkowski 11 (1), Rak 9 (1) oraz Olejniczak 13, Urbański 9, Ćwikła, Drozd, Karczewski.

Prokom II: Stelmach 13 (1), Kietliński 11 (1), Sikora 10, Bach 5 (1), Kobus 2 oraz Zamojski 35 (2), Świętoński 7 (1), Wilkusz 6, Puncewicz 2, Sikora, Szelągowski.

Sędziowali: Tomasz Tomaszewski, Robert Zając, Miłosz Tracz.

Resovia Rzeszów - Wiecko-Zastal 64:73

Mecze Sokół Łańcut - Sportino Inowrocław i Politechnika Poznańska - Tarnovia 4YOU zakończyły się po zamknięciu wydania "Gazety"