Dwa medale na MP w przełajach

Srebro i brąz - takie kolory mają krążki świętokrzyskich biegaczy z mistrzostw Polski seniorów i juniorów w biegach przełajowych, które odbywały się w Kwidzynie-Miłosnej.

Zdobyli je Wojciech Jarosz z Juventy Kobex Starachowice na 3 km juniorów oraz Rafał Wójcik (KKL Kielce) na 8 km seniorów. Obaj próbowali walczyć o więcej. - Niewiele brakło do wygranej, gdyby było jeszcze ze 100 m Wojtek mógłby dojść zwycięzcę Szymona Sznurę z Poznania. Ale i tak zrobił ogromny postęp, to znakomity prognostyk w trakcie przygotowań do lipcowych mistrzostw świata juniorów w Bydgoszczy - ocenił Adam Dzik, trener Juventy. Do ostatnich metrów o drugą lokatę walczył też Rafał Wójcik. Do srebra i Karola Rzeszewicza (Zantyr Sztum) zabrakło... trzech metrów. Mistrzem Polski seniorów został Marcin Chabrowski z Wejchera Wejcherowo.

Szansę na medal miała też druga reprezentantka KKL Agata Dródż na 4 km seniorek. Jeszcze niecały kilometr przed metą walczyła o trzecią lokatę. - Po trzecim okrążeniu "odcięło mi tlen", nie wiedziałam, czy w ogóle dobiegnę - opowiadała. Skończyła dopiero na 15. miejscu.

Szóste miejsca wśród juniorów zdobyli jeszcze Rafał Gontarczyk z Ostrovii (dystans 6 km) i Liliana Wódkowska z WiR-u Łopuszno (na 4 km).