Tarnobrzeskie pingpongistki pokonały wicelidera

Wisan Forbet Tarnobrzeg pokonał na wyjeździe 3:2 zespół GLKS Mago Wanzl Nadarzyn, wicelidera tabeli i głównego rywala w walce o 17. tytuł.

Tarnobrzeżanki miały zaledwie dwa dni przerwy po wyczerpującym spotkaniu w finale Pucharu ETTU z rosyjskim Dalenergosetproektem, ale nie przeszkodziło im to w pokonaniu podwarszawskiej drużyny, aspirującej do złotego medalu. Wynik sugeruje wyrównane spotkanie, jednak w rzeczywistości trzy punkty, które zdobyły podopieczne Zbigniewa Nęcka nie podlegały żadnej dyskusji.

KTS miał szansę zwyciężyć nawet 3:0, gdyż w dwóch pierwszych pojedynkach punktowały zarówno naturalizowana Chinka Li Qian, która wysoko pokonała świeżo upieczoną mistrzynię Polski Xu Jie, jak i Chinka Zhou Xiao, wygrywając z juniorką Magdaleną Szczerkowską. Możliwości szybszego powrotu do domu nie wykorzystała niestety Słowaczka Eva Odorova, która po zaciętym pojedynku uległa w pięciu setach chińskiej defensorce. W kolejnej grze zmęczona ostatnimi występami Zhou Xiao nie sprostała Xu Jie, ale potknięcia koleżanek nadrobiła Li Qian pewnie zdobywając dla KTS-u zwycięski punkt.

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały już tylko mecze z Wrocławiem i Częstochową, ale obydwa odbędą się tuż po świętach.

GLKS NADARZYN - WISAN FORBET TARNOBRZEG 2:3

Wyniki : Xu Jie - Li Qian 0:3 (-6, -3, 6), Szczerkowska - Zhou Xiao 1:3 (-6, 10, -3, -11), Yan Xiaoshan - Odorova 3:2 (6, -7, 9, -12, 9), Xu - Zhou 3:2 (-6, 12, 9, -5, 7), Szczerkowska - Li 0:3 (-4, -8, -3)