Sport.pl

W Gdańsku rusza liga Red Box

We wtorek rozpoczyna się drugi sezon Trójmiejskiej Ligi Piłkarskiej Szóstek Red Box. Do rozgrywek przystąpi rekordowa liczba 67 drużyn podzielonych na cztery ligi
Jesienią w inauguracyjnym sezonie ligi Red Box brało udział 49 zespołów (najlepszym okazała się ekipa Sport Shop). Teraz jest ich o prawie 40 proc. więcej, co pokazuje, jak szybko rozgrywki zyskały sobie dużą popularność. Pierwotnie na wiosnę drużyny miały być podzielone na trzy ligi (na podstawie wyników rundy jesiennej), ale nowych zgłoszeń było tak dużo, że organizatorzy postanowili utworzyć dla nich czwartą ligę podzieloną na dwie grupy. Dzięki temu jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zainteresowane drużyny proszone są o kontakt mailowy: ligipomorze@redboxsoccer.com lub telefoniczny: 058 346 10 90, 501 635 957 (Paweł Arendt) bądź o przybycie do Salonu Piłkarskiego Red Box przy ul. Traugutta 29. Wpisowe wynosi 1500 zł od drużyny.

Wszystkie mecze rozgrywane będą na sztucznym boisku stadionu MOSiR przy ul. Traugutta w godz. 20.30-22.30 (od wtorku do piątku) oraz w godz. 18.30-22.30 (w niedziele). Na najlepsze zespoły czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu sportowego niemieckiej firmy o łącznej wartości 7 tys. zł. Aby zwiększyć płynność gry, na płocie okalającym boisko od strony kortów zainstalowane zostaną specjalne siatki, tzw. łapacze.

Po sezonie nastąpi kolejna, prawdopodobnie ostatnia reorganizacja ligi Red Box. Jesienią 2008 zespoły grać będą w I lidze, w dwóch grupach II ligi oraz dwóch grupach III ligi.