Dwa medale Hanny Kapustki w Mistrzostwach Polski

Tenisistka Startu-Wisły znakomicie zaprezentowała się w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy. W singlu torunianka wywalczyła brąz, a w deblu zdobyła złoto.


Przed zawodami Kapustka nie była stawiana w roli faworytki - nie została nawet rozstawiona. W pierwszej rundzie tenisistka Startu-Wisły pokonała Adriannę Daszkiewicz 6:1, 6:0. W kolejnym meczu większy opór stawiła Marta Jeż. Rywalka wygrała pierwszą partię 7:6, ale w dwóch kolejnych lepsza była już torunianka, zwyciężając 6:4, 6:0. W ćwierćfinale Kapustka zmierzyła się z rozstawioną z nr. 2 Dominiką Koćwin. Mecz nieoczekiwanie skończył się gładką wygraną zawodniczki Startu-Wisły 6:0, 6:1. Dopiero w półfinale rozpędzoną Kapustkę zatrzymała późniejsza zwyciężczyni zawodów Marta Leśniak, która wygrała 6:1, 6:1.

W singlu wystartowały dwie inne zawodniczki z Torunia. Joanna Sadowska przegrała w I rundzie z Aleksandrą Krasińską 6:3, 4:6, 1:6, natomiast rozstawiona z nr. 5 Ewa Szatkowska doszła do ćwierćfinału. Tam okazała się gorsza od Moniki Micał 6:1, 3:6, 3:6.

W rywalizacji deblowej Kapustka za partnerkę miała Martynę Majewską z Arki Gdynia. Dzięki świetnej grze ta para awansowała do finału, w którym rywalkami były faworytki zawodów - Marta Jeż i Dominika Koćwin. Pierwszy set potwierdził prognozy ekspertów, bo Kapustka z Majewską przegrały 4:6. W kolejnym wypadły znacznie lepiej i zwyciężyły w takim samym stosunku. O złotym medalu decydował tie-break rozgrywany do 10 punktów. Toruńska zawodniczka wraz ze swoją partnerką nie dały w nim szans przeciwniczkom i wygrały 10:3.

Zawody w Bydgoszczy zakończyły sezon zimowy i teraz tenisistki będą grały już na otwartych obiektach. Jeśli uda się zdobyć pieniądze, to Kapustka wystąpi na turnieju w Turcji. W kwietniu utalentowana toruńska tenisistka planuje udział w zawodach w Olecku, Gdyni i Gliwicach.