Basket znów zwycięski

Bank BPS Basket Kwidzyn odniósł 10. zwycięstwo w sezonie. Zespół z Kwidzyna pokonał w swojej hali Kotwicę Kołobrzeg

Koszykarze z Kwidzyna ponownie pokazali dużo ofensywnej koszykówki. Od paru spotkań gra w ataku stała się ich dużym atutem. W niedzielnym meczu zawodnicy Basketu rzucali w każdej kwarcie powyżej 20 pkt. Do pierwszej piątki drużyny wskoczył Michael Hicks. Amerykanin rozgrywał dopiero drugie spotkanie w Dominet Bank Ekstralidze, jednak jego adaptacja w drużynie nie trwała zbyt długo. W pierwszym meczu, wchodząc z ławki rezerwowych, zdobył 15 pkt. Wczoraj z nawiązką odwdzięczył się trenerowi za zaufanie i uzbierał 23 pkt. Poza nim jeszcze czterech zawodników zdobyło 10 lub więcej punktów.

Zwycięstwo Basketu było zagrożone tylko w jednym momencie gry. Pierwsze cztery minuty czwartej kwarty Kotwica wygrała 16:6 i traciła do kwidzynian tylko trzy punkty. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wzięli Hicks i Mujo Tujković, a kibice zgromadzeni w hali Basketu mogli świętować kolejne zwycięstwo swojej drużyny. Tym samym gospodarze wygrali czwarty raz w ostatnich pięciu meczach.

Kwarty: 23:19, 23:20, 27:21, 23:27.

Bank BPS Basket: Hicks 23 (5), Tuljković 15, Eldridge 13 (1), Ansley 8, Dąbrowski 7 (1) oraz Ibrahim 15, Puncewicz 10 (1), Barkley 4, Żurawski 1, Mazur 0.

Kotwica: Daniels 18, Bigus 15, Mrożek 9 (1), Armstrong 8, Bree 5 (1) oraz Snow 19 (3), Davis 5, Barrett 4, Cielebąk 2, Szalay 2.