Rogowska poza podium w MŚ

Anna Rogowska z SKLA Sopot zajęła 6. miejsce w finale skoku o tyczce w odbywających się w Walencji halowych mistrzostwach świata w lekkiej atletyce

Na identycznej pozycji start zakończyła wieloboistka AZS AWFiS Gdańsk Karolina Tymińska. Przed zawodami większe nadzieje wiązaliśmy właśnie ze startem Tymińskiej, która w tym roku miała drugi wynik na świecie w pięcioboju, a w obecnym sezonie pobiła rekordy życiowe we wszystkich konkurencjach. W Walencji startowała jednak poniżej możliwości, na domiar złego podczas skoku w dal nabawiła się lekkiej kontuzji. Mimo zwycięstwa w kończącym rywalizację biegu na 800 m zajęła ostatecznie 6. lokatę (4580 pkt). Wygrała Belgijka Tia Hellebaut (4867 pkt).

Na miarę możliwości zaprezentowała się Rogowska, która w finale nic wielkiego nie pokazała. Zaczęła od udanego skoku na 4,40 m, potem za drugim razem pokonała 4,55 m. Kolejne próby na 4,65 m oraz, po przeniesieniu, na 4,70 m były nieudane. Wygrała Rosjanka Jelena Isinbajewa (4,75) przed Jennifer Stuczynski z USA (4,75). Brąz zdobyły Monika Pyrek i Brazylijka Fabiana Murer (4,70).

Trzecia z naszych zawodniczek - Agnieszka Karpiesiuk z AZS AWFiS - biegła w składzie polskiej sztafety 4x400 m, która zajęła 6. miejsce. Zwyciężyły Rosjanki.