Tenis stołowy. Walna zdobyła brązowy medal

To niespodzianka naprawdę dużego kalibru. Częstochowianka Weronika Walna wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski seniorów.

- Weronika sprawiła nam wielką radość, gdyż w jej przypadku nie liczyliśmy na to, że stanie na podium - przyznaje prezes Klubu Uczelnianego AZS-u AJD Wiesław Pięta.

W zawodach, które w niedzielę zakończyły się w Białymstoku, startowały dwie zawodniczki AZS-u: Agata Pastor i Weronika Walna. Więcej szans na podium dawano Pastor, która w swoim dorobku ma już medale mistrzostw kraju. Tymczasem formą błysnęła Walna. - Weronika zagrała wyśmienicie - mówi Pięta. - Nie odpuściła, walczyła w każdym pojedynku i, co ważne, wytrzymała psychicznie trudy tego turnieju.

Częstochowianka pokonała kolejno 4:3: Renatę Gumulę z Bronowianki Kraków, Darię Łuczakowską z AZS-u Wrocław i Natalię Bąk z GLKS-u Nadarzyn. W pojedynku o wejście do finału spotkała się z naturalizowaną Polką, późniejszą złotą medalistką IMP, Xu Jie. - Weronika pierwszego seta wygrała po przewagach, później trochę się rozluźniła i to chyba ją zgubiło - dodaje Pięta. - "Ksenia" jest świetną zawodniczką i potrafi każdą chwilę słabości rywalki wykorzystać. Powtórzę jednak - ten brązowy medal to spory sukces naszej studentki filozofii.

Pastor w turnieju indywidualnym zajęła miejsce w przedziale 9-16. W grze podwójnej i mikście nie było sukcesów. Pastor grająca w parze z Anną Jantą-Lipińską uplasowała się na miejscach 9-16, Walna, której partnerką była Daria Dudzińska z AZS-u Wrocław, na miejscach 5-8. W grze mieszanej Pastor i Jakub Perek (Opoka Trzebinia) byli w przedziale 5-8 miejsce, a Walna i Paweł Fertikowski (ZKS Drzonków) zakończyli udział w turnieju na miejscach 17-32.