Derbowy remis piłkarzy Chemika

Bardzo dobrze zaprezentowali się bydgoscy czwartoligowcy w kolejnych meczach sparingowych. Zawisza i Gwiazda wygrały, a Chemik/Budstol zremisował w Toruniu z TKP


Podopieczni Piotra Gruszki mieli zdecydowanie najtrudniejszego rywala. Choć w Toruniu w spotkaniu z III-ligowym TKP nie padła żadna bramka, to kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Piłkarze obu drużyn mieli okazję do strzelenia bramek. Z trafianiem do siatki rywali nie mieli natomiast trudności gracze Zawiszy, którzy w Kruszwicy bez problemu zwyciężyli znacznie słabsze niż TKP, Gopło. Dla podopiecznych Piotra Tworka był to ostatni sparing przed rozpoczynającą się za dwa tygodnie ligą (w sobotę bydgoszczanie grają mecz w Pucharze Polski).

- Chciałem sprawdzić formę zawodników i tych, na których postawię w wyjściowej jedenastce i tych, którzy będą zmiennikami. Muszę przyznać, że jestem zadowolony z formy piłkarzy. Trochę może szwankowała skuteczność, bo gdybyśmy wykorzystali wszystkie sytuacje, to wynik byłby dużo wyższy - mówi szkoleniowiec Zawiszy.

Zwycięstwo odniosła też Gwiazda, która po bramkach Bartosza Stoppela, Daniela Guzmana i Marcina Kuszyńskiego wygrała ze Spartą Janowiec Wielkopolski.

Problemów z pokonaniem przeciwników nie miały też III-ligowe Unia Janikowo i Victoria Koronowo.







Wyniki:

TKP Toruń - Chemik/Budstol Bydgoszcz 0:0

Chemik: Deręgowski - Kaszyński, Raszka, Szpejna, Walda - Bajor, Korecki, Kroszel, Kawałek - Raczkowski, Florek.

Na zmiany wchodzili: Retlewski, Jasiński, Bilski, Kordowski, Wolski.



Gopło Kruszwica - Zawisza Bydgoszcz 1:4 (0:2)

Bramki dla Zawiszy: Szczepan, Barlik, Dah, Bajera.

Zawisza: Kowalski - Cuper, Tomczak, Łukaszewski, Grzelak - Chachuła, Szczepan, A. Kozłowski, Wiśniewski - Bajera, Barlik.

Na zmiany wchodzili: Suchecki, Loliga, Sobolewski, Dah.



Gwiazda Bydgoszcz - Sparta Janowiec Wlkp. 3:2 (0:1)

Bramki dla Gwiazdy: Stoppel, Gabruś (k), Kuszyński

Gwiazda: Matysiak - Stoppel, Gabruś, Guzman, Błaszkiewicz - Sawicki, Stolarski, Kaczmarek, Siedlecki, Paczkowski - Orłowski.

Na zmiany wchodzili: Kanik, Kuszyński, Bruski, Przybysz, N'doloka, Koczorowski, Wrzos.



Unia Janikowo - Zdrój Ciechocinek 3:0 (2:0)

Bramki: Filipek, Tarnowski, Marciniak

Unia: Wróbel - Warczachowski, Rogalski, Mysiak, Witkowski - Nowosielski, Niedbała, Filipek, Marciniak - Tarnowski, Ślifirczyk.

Na zmiany wchodzili: Ciesielski, Kaźmierczak, Łukomski, Wiśniewski.



Victoria Koronowo - Tucholanka 2:0 (1:0)

Bramki: Łożyński, Podolski

Victoria: Tomaszewski - Boldt, Talarek, Poznański, Malczuk - Łożyński, Mędlewski, Ruciński, Raczyński - Podolski, Kujawka.

Na zmiany wchodzili: Glazik, Modracki, Jakubowski, Szczukowski.