Czwartoligowe sprawdziany OKS-u i Olimpii

Trzecioligowy OKS 1945 przegrał kontrolny mecz z Huraganem Morąg 5:6, natomiast elbląska Olimpia zremisowała 1:1 z Mrągowią Mrągowo
Pojedynek olsztynian z wiceliderem ligi wojewódzkiej najpierw miał odbyć się w Żabim Rogu, ale w ostatniej chwili został przeniesiony do Miłakowa. Andrzej Nakielski, szkoleniowiec OKS, wziął ze sobą zawodników, którzy walczą o pierwszy skład, skorzystał także z usług kilku juniorów. Dla niektórych piłkarzy była to ostatnia szansa, by przekonać do siebie sztab szkoleniowy, dlatego olsztynianie od pierwszych minut ruszyli do ataku. Po dziesięciu minutach wygrywali już 2:0. Strzał powracającego po kontuzji Pawła Łukasika obronił Grzegorz Pysera, ale golkpier był już bezradny przy dobitce Marcina Łukaszewskiego. Chwilę później Kamil Graczyk wykonywał rzut wolny, a drogę do bramki Huraganu znalazł Łukasik.

W tym momencie przebudzili się czwartoligowcy, którzy chyba nieco zlekceważyli rywali - szybko wyrównali po strzałach Daniela Madeja i Piotra Żurawela. Obydwaj zawodnicy w przeszłości występowali w olsztyńskiej drużynie. W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał natomiast Łukasik, trafiając w spojenie bramki.

Po przerwie obydwie drużyny stworzyły całkiem niezłe widowisko, a po dwóch golach Tomasza Włodarczyka, który oprócz Żurawela jest najskuteczniejszym zawodnikiem Morąga, "gospodarze" prowadzili 4:2. Ostatnia bramka w sobotnim spotkaniu (6:5) padła po nieporozumieniu Grzegorza Kulpaki i Grzegorza Pysery. Na trzy minuty przed końcem w poprzeczkę z rzutu wolnego trafił jeszcze Włodarczyk.

Olimpia zakończyła obóz

Zanim piłkarze z Elbląga wrócili do domów po pięciodniowym obozie w Kętrzynie, rozegrali jeszcze sparing z Mrągowią Mrągowo. Po bramce Dariusza Radziszewskiego od prowadzenia rozpoczęli czwartoligowcy, choć już kilka minut później wyrównał Rafał Lepka. Olimpia kończyła mecz w dziesiątkę, ponieważ drobnego urazu nabawił się Piotr Trafarski, a trener Tomasz Wichniarek nie miał w obwodzie rezerwowych zawodników. Trzeba mieć na uwadze, że wcześniej kontuzji doznali Arkadiusz Koprucki i Anton Kolosov. Ze względu na obowiązki szkolne zgrupowanie opuścili także Tomasz Sambor, Michał Tomczyk i Maciej Zając.

W najbliższą sobotę rozpoczynają się zmagania w trzeciej lidze - OKS 1945 Olsztyn zmierzy się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, zaś Olimpia Elbląg pojedzie do Nowego Miasta Lubawskiego (o ile Drwęca wystartuje w rozgrywkach). Z kolei Huragan zagra pojedynek w Tolkmicku w ramach siódmej rundy wojewódzkiego Pucharu Polski.

Huragan: Pysera - Lipka, Przybyliński, Kulpaka, Szawara, Włodarczyk, Mędrzycki, Gilmore, Madej, Zmiarowski, Żurawel oraz Gagat, Czorniej, Joniuk, Galik, Krajewski.

Bramki: Daniel Madej, Piotr Żurawel, Tomasz Włodarczyk (2), Rafał Gagat, Mateusz Czorniej.

OKS 1945: Sobiech - Skinder, Frankowski, Naczas, Prusik, Szostek, Graczyk, Harmaciński, Szypulski, Łukaszewski, Łukasik oraz Kiernozek, Karłowicz, Różowicz, Widuto.

Bramki: Łukaszewski, Łukasik, Graczyk, Harmaciński (k), Kulpaka (samobójcza).

Mrągowia: Osmański (Maleszewski) - Niestatek, Żytkiewicz, Wasilewski, Jarząbek, Pierowicz, Rzemyk, Wiśniewski, Osenkowski, Brzostek, Radziszewski oraz Medwik, Sosna.

Olimpia: Hyz (Szyszko) - Bogdanowicz, Kowalczyk, Ptaszyński, Anuszek, Wróblewski, Chmielecki, Lepka, Roszak, Trafarski, Sędziak.