W Garwolinie górą gospodarze

W ostatnim meczu rundy zasadniczej zawodnicy rezerw Mlekpolu AZS przegrali na wyjeździe z Wilgą Garwolin 2:3

Pierwszy set zakończył się wygraną gospodarzy do 21, ale w następnym lepsi okazali się już podopieczni Andrzeja Grygołowicza zwyciężając do 20. W kolejnych partiach najpierw górą byli siatkarze z Garwolina (do 22), a następnie zespół z Warmii i Mazur (do 21). W tie-breaku od prowadzenia 3:1 rozpoczęli akademicy, ale gospodarze szybko doprowadzili do remisu.

- W nasze szeregi wdarło się za dużo nerwowości - mówi szkoleniowiec AZS. - Wcale tego meczu nie musieliśmy przegrać, ale duży wpływ na przebieg spotkania miały błędne decyzje sędziów. W tie-breaku przeciwnicy zaczęli nam odjeżdżać od stanu 7:7, nie wytrzymaliśmy po prostu końcówki.

Za dwa tygodnie olsztynianie rozpoczną rywalizację w play-offach o miejsca 5.-6. (do dwóch zwycięstw). Ich przeciwnikiem będzie Ósemka Siedlce. W połowie kwietnia siatkarze z Warmii i Mazur uczestniczyć będą w mistrzostwach Polski Uniwersytetów.

Skład AZS UWM II: Pietkiewicz, Krzan, Stańczuk, Tański, Wawrzyniak, Jacyszyn, Nawrocki (l) oraz Habel, Kowzowicz, Gugała Wyniki 18. kolejki

Wilga Garwolin - AZS UWM II Olsztyn 3:2, WTS Warka - Legia Warszawa 0:3, GTS Gdańsk - Pekpol Ostrołęka 1:3, Pronar Hajnówka - Ślepsk Augustów 3:1, Armat Kozienice - Ósemka Siedlce 1:3