Kolejny ważny mecz mieleckich siatkarek

Przed drużyną siatkarek mieleckiej Stali ciąg dalszy serii spotkań o przysłowiowe sześć punktów. Tym razem na własnym parkiecie mielczanki podejmować będą Gedanię Gdańsk.
Mieleckie siatkarki w ostatnich meczach zaprezentowały swoim kibicom istną huśtawkę nastrojów. Wysoka porażka w Bydgoszczy, sensacyjne zwycięstwo nad Muszynianką i przegrana w Poznaniu - tak przedstawia się bilans ostatnich trzech kolejek w wykonaniu mielczanek. Choć w stolicy Wielkopolski Stal nie zdołała przełamać kompleksu spotkań wyjazdowych, to jednak do Mielca nie wróciła z pustymi rękoma.

Teraz mielczanki zagrają przed własną publicznością, a w tym sezonie już nieraz udowadniały, że we własnej hali niestraszny im żaden rywal i mocno dawały się we znaki przeciwniczkom nawet w spotkaniach, w których teoretycznie skazane były na pożarcie. Tym razem jednak spotkanie w Mielcu nie ma zdecydowanego faworyta, choć za mielczankami przemawia atut własnej hali oraz to, że w szeregach Gedanii zabraknie Elżbiety Skowrońskiej, która w wielu spotkaniach stanowiła o sile zespołu Leszka Milewskiego.

Gdańszczanki jednak mają już w tym sezonie na swoim koncie zwycięstwo nad Stalą. W pierwszej rundzie w Gdańsku drużyna Gedanii zwyciężyła z mielczankami 3:2. Stalówki z całą pewnością będą chciały zrewanżować się rywalkom za tamtą porażkę i zainkasować w tym spotkaniu komplet punktów. Takie rozstrzygnięcie bowiem pozwoliłoby im oddalić się od strefy barażowej i przybliżyłoby do osiągnięcia celu, jakim jest awans do rundy play-off. Emocji w mieleckiej hali MOSiR-u w poniedziałek na pewno nie zabraknie. Początek spotkania o godz. 18.30. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Wyniki meczów 14. kolejki LSK:

MMKS Dąbrowa Górnicza - BKS Bielsko-Biała 3:2 (16:25, 25:23, 25:16, 20:25, 15:12), Farmutil Piła - Centrostal Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:20, 25:21), Winiary Kalisz - Muszynianka Muszyna 3:0 (25:14, 25:22, 26:24), AZS Białystok - AZS-AWF Poznań 3:0 (27:25, 25:19, 25:19).