Nasz człowiek w półfinale HMŚ

Dominik Bochenek z Zawiszy, nasz jedyny reprezentant w halowych mistrzostwach świata w lekkeij atletyce, spisał się w Walencji na miarę swoich możliwości - awansował do półfinałów biegu na 60 m ppł.

21-letni płotkarz pojechał do Walencji po naukę. Pobiegł w sobotę przed południem w pierwszym z wyścigów eliminacyjnych 60 m przez płotki. Zajął w nim ostatnie, szóste miejsce, z czasem 7,83 s. Potem okazało się, że ten bieg był bardzo szybki i cała szóstka awansowała do półfinałów.

W tym starcie Bochenek nie był już tak szybki. Miał 7,97 s i nie awansował do walki o medale. W jego biegu wygrał Niemiec Thomas Blaschek (7,59 s). W finale złoto zdobył mistrz olimpijski i świata Chińczyk Liu Xiang (7,46 s).