Cztery zwycięstwa podkarpackich koszykarzy

Z podkarpackich I-ligowców tylko Stal Stalowa Wola nie odniosła zwycięstwa. Swoje pojedynki wygrały drużyny Sokoła Łańcut, Sokołowa Znicza Jarosław, Resovii Millenium i Siarki Tarnobrzeg.
- Obawiałem się tego meczu po naszych ostatnich perypetiach zdrowotnych - mówił po wyjazdowym meczu z MKKS-em Rybnik trener Sokoła Łańcut Dariusz Kaszowski. Jego podopieczni stanęli jednak na wysokości zadania i mimo nie najlepszej skuteczności w rzutach za trzy punkty (trafili dwie z 20 prób) sięgnęli po piąte zwycięstwo z rzędu. - Już po pierwszej kwarcie prowadziliśmy siedmioma punktami. Później nasza przewaga oscylowała w granicach dziesięciu punktów, chociaż rywale kilka razy zbliżyli się na odległość czterech "oczek". Gdybyśmy lepiej trafiali za trzy punkty, nasza wygrana byłaby okazalsza - podsumował mecz Kaszowski.

MKKS RYBNIK76
SOKÓŁ ŁAŃCUT84
Kwarty: 21:28, 15:14, 21:24, 19:18.

MKKS: Kukuczka 24, Frankowski 17, Środa 15, Mrówczyński 6, Zmarlak 0 oraz Marczyk 6, Kozieł 4, Paszowski 2, Ochodek 2.

Sokół: Koszuta 24, Salamonik 22, Krupa 18 (1), Chromicz 5, Pacocha 2 oraz Mroczek 9 (1), Ożóg 2, Klima 2.

Minimalne zwycięstwo Znicza

Bardzo zacięty przebieg miał pojedynek Polonii 2011 Warszawa ze Zniczem Jarosław. Przez całe spotkanie żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi. Jeszcze po 30 minutach górą byli gospodarze, którzy wygrywali 67:65. Ostatnia kwarta należała do gości, którzy na siedem sekund przed końcem prowadzili 85:83. - Polonia miała szansę na doprowadzenie do dogrywki, ale wchodzący pod kosz Dardan Berisha został zablokowany przez moich graczy - opowiadał Stanisław Gierczak, trener Znicza. - Nie zagraliśmy najlepiej, ale najważniejsze, że z ciężkiego terenu wywieźliśmy zwycięstwo - dodawał szkoleniowiec Znicza.

W jego zespole zabrakło Tomasza Przewrockiego, który na jednym z ostatnich treningów doznał kontuzji kolana. - Pierwsze diagnozy nie są złe i liczę, że Tomek jak najszybciej wróci do składu, bo już wcześniej straciliśmy Macieja Millera - powiedział Gierczak.

POLONIA 2011 WARSZAWA83
SOKOŁÓW ZNICZ JAROSŁAW85
Kwarty: 18:16, 24:25, 25:24, 16:20.

Polonia: Lewandowski 15 (4), Kolowca 12, Bartosz 11, Podobas 5, Jankowski 2 oraz Dutkiewicz 17 (4), Pamuła 13 (1), Berisha 3 (1), Pełka 3, Kucharski 2, Śnieg 0, Popiołek 0.

Znicz: Miszczuk 28 (1), Celej 20 (4), Ecka 12, Mikołajko 8, Fortuna 5 (1) oraz Szczotka 7, Dryjański 3, Sikora 2.

Rehabilitacja Resovii

Koszykarze Resovii Millenium zrewanżowali się za wyjazdową porażkę przed tygodniem z outsiderem z Lublina i mimo braku kontuzjowanego rozgrywającego Michała Barana pokonali w Sopocie rezerwy Prokomu 81:75. Barana nieźle zastąpił Karol Szpyrka, który przez 40 minut zdobył 12 punktów i miał osiem asyst.

Już po pierwszej kwarcie rzeszowianie prowadzili różnicą 14 punktów, ale gospodarze odrobili straty i przed ostatnią odsłoną na tablicy wyników był remis 62:62. Decydujące dziesięć minut podopieczni Grzegorza Wiśniowskiego wygrali 19:13 i mogli świętować zwycięstwo, które bardzo przybliżyło ich do gry w rundzie play-off.

PROKOM II SOPOT75
RESOVIA MILLENIUM81
Kwarty: 16:30, 28:20, 18:12, 13:19.

Prokom II: Zamojski 25 (1), Wilkusz 12 (4), Mysłowiecki 10 (1), Łapeta 9, Bach 6, Kobus 6 (2), Świętoński 4, S. Sikora 3, Puncewicz 0, Ł. Sikora 0.

Resovia: Miś 18, Wójcik 17 (3), Ucinek 13 (2), Dubiel 12, K. Szpyrka 12 (2), Rusin 9 (1), Szczytyński 0, Rynkiewicz 0, Malona 0.

Stal traci szanse na ósemkę

Przeżywający problemy kadrowe koszykarze Stali Stalowa Wola przegrali przed własną publicznością z Big Starem Tychy i praktycznie stracili szanse na awans do play-off. Stalowowolanom, którzy już po trzech kwartach przegrywali różnicą 15 punktów, nie pomógł nawet powrót po chorobie na ławkę trenerską Leszka Kaczmarskiego, pierwszego szkoleniowca drużyny.

W ostatniej kwarcie Stal ambitnie goniła rywala i w 37. minucie przegrywała już tylko 71:77. Jednak goście nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

STAL STALOWA WOLA78
BIG STAR TYCHY85
Kwarty: 15:20, 20:26, 23:27, 20:12.

Stal: Pydych 18 (5), Prawica 16 (1), Partyka 14 (2), Nikiel 10, Jarecki 2 oraz Szczepaniak 17 (3), Grzyb 1.

Big Star: Mielczarek 17, Ochońko 16 (4), Bzdyra 13 (1), Kordas 12 (2), Kulig 6 oraz Szymański 9 (2), Michalski 5, Markowicz 4, Pustelnik 3 (1).

Siarka gromi

Koszykarze Siarki nie mieli problemów z pokonaniem Startu AZS-u Lublin. O ich wysokim zwycięstwie zadecydowała trzecia kwarta, którą podopieczni Mariana Wydro wygrali 39:13 i w całym meczu prowadzili już różnicą 30 punktów. Dzięki temu w ostatniej odsłonie szansę dostali gracze rezerwowi tarnobrzeskiej drużyny, która jest coraz bliżej uniknięcia w fazie play-out rywalizacji z rezerwami Prokomu Sopot.

SIARKA TARNOBRZEG92
START AZS LUBLIN59
Kwarty: 19:12, 16:19, 39:13, 18:15.

Siarka: Wall 27 (1), Bielak 16 (4), Grzegorzewski 16 (1), Kardaś 14 (4), Zych 4 (1) oraz Polek 8 (2), Marciniak 4, Bąk 2, Sudowski 1, Włodarczyk 0, Woźniak 0, Janus 0.

Start AZS: Olejniczak 16, Kowalski 15 (3), Chelis 14 (1), Drozd 4, Rak 4 oraz Urbański 2, Czerkawski 2, Ćwikła 2, Karczewski 0, Prażmy 0.

Pozostałe wyniki 27. kolejki:

Sportino Inowrocław - Politechnika Poznańska 74:90, Tarnovia Tarnowo Podgórne - Żubry Białystok 70:85. Mecz Zastal Zielona Góra - Wózki Pruszków zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety".