Sport.pl

Żużel. Będą emocje na Złomrex Cup

W wielkanocny poniedziałek w Częstochowie zostanie rozegrany turniej Złomrex Cup połączony z 40. Memoriałem im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Ale nasi żużlowcy póki co nie wyjechali jeszcze na tor.
Pogoda zdecydowanie się poprawiła, więc zawodnicy Włókniarza niebawem powinni rozpocząć treningi. Nie nastąpi to jednak w najbliższy weekend. Na torze przy ul. Olsztyńskiej wciąż trwają prace, które zakończą się dopiero za kilka dni. Do turnieju Złomrex Cup częstochowianie mają jednak mieć za sobą nie tylko treningi, ale również kilka startów. Między innymi w meczach sparingowych z Unią Tarnów i RKM-em Rybnik, w których ma wziąć udział m.in. Nicki Pedersen - mistrz świata, największa gwiazda ZC i drużyny Włókniarza.

- Już dawno nie było w Częstochowie tylu klasowych zawodników i tak atrakcyjnego turnieju - mówi o Złomrex Cup prezes Włókniarza S.A. Marian Maślanka. - Będziemy mieć żużlowców cyklu Grand Prix, drużynowych mistrzów świata, byłych i obecnych indywidualnych mistrzów Polski. Do tego dochodzą nasi zawodnicy. Czego kibice mogą oczekiwać więcej?

Zawodnicy ścigać się będą o spore nagrody pieniężne. Zwycięzca zainkasuje 15 tys. zł, drugi zawodnik - 9 tys., a trzeci - 5 tys. Z aktualnej listy może wypaść dwóch zawodników: Australijczyk Leigh Adams oraz Czech Lukas Dryml. - W przypadku Adamsa pokrywają się terminy startów - mówi prezes Włókniarza. - Robi jednak wszystko, by przyjechać do Częstochowy. Dryml nie potwierdził jeszcze przyjazdu. Czekamy na sygnał do poniedziałku.

Pierwotnie impreza miała rozpocząć się o godz. 11. Wielu kibicom - ze względu na święto - nie odpowiadała jednak tak wczesna pora i organizatorzy zdecydowali się na przeniesienie turnieju na godz. 17. - Dotarły do nas opinie, że zaplanowaliśmy turniej na zbyt wczesną porę. Dlatego wyznaczyliśmy nową godzinę - 17. Robimy to dla kibiców. Mamy też przewidzianych wiele atrakcji, m.in. miniturniej naszych juniorów - kończy Maślanka.

Złomrex Cup będzie jednocześnie 40. Memoriałem im. B. Idzikowskiego i M. Czernego. Pierwszy bieg, w którym pojadą Sebastian Ułamek, Ryan Sullivan, Nicki Pedersen i Michał Szczepaniak, będzie wyścigiem memoriałowym.Ceny biletów: 40 zł sektor centralny, 25 normalny i 20 ulgowy. Do wstępu na zawody upoważniają karnety na 2007 i na 2008 rok.

Lista startowa: 1. Sebastian Ułamek, 2. Ryan Sullivan, 3. Nicki Pedersen, 4. Michał Szczepaniak, 5. Sławomir Drabik, 6. Rune Holta, 7. Lee Richardson, 8. Leigh Adams, 9. Tomasz Gollob, 10. Greg Hancock, 11. Andreas Jonsson, 12. Jarosław Hampel, 13. Christian Hefenbrock, 14. Grzegorz Walasek, 15. Lukas Dryml, 16. Tomasz Gapiński. R1. Mateusz Szczepaniak, R2. Borys Miturski.