Lekkoatletyka. Trzy medale Rafała Nowaka

Doskonale spisał się zawodnik CKS-u Budowlanych Częstochowa w Halowych Mistrzostwach Europy Głuchoniemych.

Podczas zawodów, które odbyły się w Genui we Włoszech, częstochowianin wywalczył aż trzy medale. Zwycięstwo na 300 metrów nie było zaskoczeniem. Nowak uzyskał czas 8.33,43 min.

Podopieczny trenera Cezarego Michalskiego, choć specjalizuje się w biegach dłuższych, to świetnie spisał się także na 800 i 1500 metrów. Na obu tych dystansach ustanowił rekordy życiowe. Zaskakująco dobry wynik - 1.56,63 min. uzyskał na 800 m. Półtora kilometra przebiegł w 3.53,84.

- Co ciekawe na obu dystansach Rafał przegrał złoto różnicą jeden setnej sekundy - mówi wiceprezes CKS-u Budowlani Jerzy Raganiewicz. - Te trzy medale to dla naszego klubu doskonałe zakończenie sezonu halowego.

Medale z ME we Włoszech to kolejne sukcesy Rafała Nowaka, który wielokrotnie stawał już na podium najważniejszych imprez dla głuchoniemych, w tym Igrzysk Olimpijskich. W 2005 roku w Melbourne, zdobył złote medale na 1500, 5000 i 3000 m z przeszkodami.