Siatkówka. Grają w II ligach

Dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej II ligi Delic-Pol Norwid zajmuje czwarte miejsce.
Przed częstochowskimi siatkarzami zostały spotkania z Karo Strzelce Opolskie i Rafako Racibórz. Teoretycznie są to przeciwnicy słabsi od Delic-Polu Norwida. - Powalczymy w sobotnim spotkaniu z Karo o trzy punkty, bo chcemy być w czwórce przed play-off - mówi trener Delic-Polu Norwida Janusz Sikorski. - Co prawda sypie się nam skład, ale mamy rezerwowych. W tej kolejce będzie jeszcze ważny mecz dla układu tabeli. Piąty Rosiek Syców gra z szóstą Wartą Działoszyn.

Spotkanie z Karo Strzelce Opolskie odbędzie się w sobotę w hali Norwida. Początek o godz. 17.

Drugoligowe siatkarki Domeksu Częstochowianki zagrają z wiceliderem AZS-em Gliwice. Ten mecz nie będzie miał już dla częstochowianek większego znaczenia. Bez względu na wynik zajmą piąte lub szóste miejsce w lidze.

Ostatnią szansę na to, aby dołączyć do grona czterech drużyn, które walczyć będą o awans do pierwszej ligi, podopieczne trenera Pawła Kapicy straciły przed tygodniem, kiedy przegrały z MOSiR-em Mysłowice 0:3. - Dlatego mam nadzieję, że zagramy na luzie i powalczymy o zwycięstwo - zapowiada trener Kapica. - Zdaję sobię sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie, gdyż gliwiczanki przyjadą do nas wyjątkowo zmobilizowane, jednak liczę, że dziewczyny postarają się o niespodziankę.

Mecz rozegrany zostanie w sobotę o godz. 16 w hali MOSiR-u przy ul. Rejtana.