Energa wygrała, ale od play-off jest dalej

Koszykarki Energi wykonały plan i wysoko pokonały zespół SMS. Jednak przy porażce INEA AZS Poznań z drużyną z Rybnika szanse torunianek na grę w play-off znacznie zmalały.

Teraz nawet dwa wysokie zwycięstwa mogą nie dać awansu do czołowej ósemki. Podopieczne Piotra Błajeta muszą liczyć na zwycięstwo INEA AZS z Wisłą Can/Pack Kraków. Jednak to rozwiązanie wydaje się być mało prawdopodobne.

Znając wynik z Poznania podłamane katarzynki źle rozpoczęły mecz z najsłabszą drużyną w lidze. W połowie pierwszej kwarty to młode zawodniczki z Łomianek prowadziły 16:14. Jednak od tego momentu na parkiecie dominowały już gospodynie.

Nie do zatrzymania były Anna Marczewska i Lindsay Taylor, które w sumie zdobyły aż 47 punktów.

Wynik meczu

Energa - Arcus SMS 97:56

Kwarty: 26:20, 25:18, 24:7, 22:11

Energa: Marczewska 24, Taylor 23, Tłumak 15 (3), Bond 8, Perlińska 0 oraz Grabowska 10, Denson 8, Predehl 7 (1), Januszek 2, Bajerska 0, Zielińska 0, Chełczyńska 0

Arcus SMS: Tomiałowicz 18 (1), Bednarczyk 9 (3), Ćwiklińska 6, Kaczmarska 4, Śnieżek 2 oraz Kotnis 7, Modelska 6, Arak 2, Sosnowska 2, Soszyńska 0

W pozostałych spotkaniach: INEA AZS Poznań - Utex ROW Rybnik 56:67, Lotos PKO BP Gdynia - CCC Polkowice 95:71, Duda Leszno - MUKS Poznań 83:52, ŁKS Siemens AGD Łódź - Cukierki Odra Brzeg 78:57, KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 88:71