Dyskobolia w półfinale pucharu

PIŁKA NOŻNA. Dyskobolia Grodzisk ma coraz większe szanse na obronę Pucharu Ekstraklasy. Wczoraj wygrała w Wodzisławiu z Odrą i awansowała do półfinału.
W pierwszym meczu Dyskobolii z Odrą w ćwierćfinale Pucharu Ligi padł remis 2:2, który raczej Odrę stawiał w gronie faworytów do awansu. Zwłaszcza że grodziszczanie pojechali na rewanż bez ośmiu podstawowych zawodników.

Mecz potwierdził jednak, że trener Jacek Zieliński ma do dyspozycji szeroką i wyrównaną kadrę. Choć kilku graczy zagrało na nietypowych dla siebie pozycjach (np. Jarosław Lato na lewej obronie, a Błażej Telichowski - w środku), gra grodziszczan momentami wyglądała tak dobrze, jak w pierwszych tegorocznych meczach ligowych z Legią Warszawa i GKS Bełchatów.

Przed przerwą częściej przy piłce byli piłkarze Odry, ale pierwszego gola strzelili goście. Piotr Piechniak przedarł się prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, a tam kiepsko pilnowany przez rywali Szymon Kaźmierowski pokonał bramkarza Odry. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Iljan Micanski. Bułgar wykorzystał rzut karny za faul Telichowskiego. Remis nie urządzał Dyskobolii, ale po przerwie jej ataki nie były huraganowe. Gdy bramkarz Odry Adam Stachowiak obronił rzut karny Jarosława Lato, wydawało się, że gospodarze dowiozą awans, jaki dawał im remis 1:1. W 84 min Lato wrzucił jednak piłkę z lewej strony, a Piechniak strzelił głową tak mocno, że piłka wpadła do siatki. I awansował Groclin.

Odra Wodzisław - Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 1:2

Bramki: 0:1 Kaźmierowski (40.), 1:1 Micanski (44. z rzutu karnego), 1:2 Piechniak (84.)

ODRA: Stachowiak - Radler Ż-Cz, Dudek (54. Cichy), Hinc, Kokoszka Ż - Rygel (63. Szary), Woś, Kuranty, Biskup (86. Jakosz) - Micanski, Seweryn (69. Socha).

DYSKOBOLIA: Gliwa - Gołąb (83. Żyła), Telichowski Ż, Yunisoglu, Lato - Piechniak, Świerczewski, Majewski, Rocki Ż (90. Olejniczak) - Ivanovski, Kaźmierowski (67. Kłodawski).