Tylko punkt mielczanek w Poznaniu

Siatkarki mieleckiej Stali po pięciosetowym boju w Poznaniu przegrały 2:3 z miejscowym AZS-em AWF-em.
Stal Mielec to rywal, który znajdował się w tabeli znacznie niżej od Poznania, ale tracił do akademiczek zaledwie trzy punkty - akurat tyle, ile można było podnieść z parkietu hali AZS-u AWF-u. Mielczanki przyjechały do Poznania po środowym zwycięstwie nad Muszynianką Muszyna. Poznanianki w tym czasie bez walki oddały mecz w Gdańsku.

W pierwszym secie mielczanki tak pogoniły je zagrywką, że właściwie akademiczki nie były w stanie w ogóle sensownie rozgrywać. Przypadkowe akcje, wymuszone rozwiązania dały rywalkom błyskawiczną przewagę - 1:5, 4:8, 6:13. Set był nie do uratowania.

W drugim obydwa zespoły grały już z nowymi rozgrywającymi - Iriną Archangielską i Dorotą Wilk - które weszły na parkiet pod koniec pierwszej partii. Poznanianki grały coraz lepiej i swobodniej. Z 4:4 doprowadziły do 8:4. Spora w tym zasługa dobrego przyjęcia i Archangielskiej. Stal niemal odrobiła straty przy stanie 21:20. Wtedy na przyjęcie na chwilę weszła nawet kontuzjowana Małgorzata Cieśla. Ostatecznie po dobrym ataku Pauliny Gomułki poznanianki wygrały seta.

W kolejnym problemy miejscowych zaczęły się już przy pierwszej przerwie technicznej. Nie mogła się przebić z atakiem Aleksandra Kruk, natomiast mielczanki, a zwłaszcza Agata Wilk, raziły AWF kolejnymi zbiciami. - Gramy byle co - stwierdził trener akademiczek Wojciech Lalek, który wpuścił na parkiet Kingę Zielińską, a ta zaczęła spisywać się znakomicie. Tak było i w kolejnym secie, w którym sporo było dobrych ataków poznanianek i bitew na siatce.

W tie-breaku poznanianki grały już w zupełnie innym składzie niż na początku meczu. Kilka razy obejmowały prowadzenie, ale emocje trwały do ostatniej piłki, gdy jeszcze Stal obroniła kiwkę Archangielskiej, ale za chwilę w kontrze pomyliła się Iwona Niedźwiedzka i Stal po raz drugi w tym sezonie przegrała wyjazdowy mecz w tie-breaku, przywożąc tym samym jeden punkt do Mielca.

AZS AWF Poznań - Stal Mielec 3:2

Sety: 16:25, 25:22, 18:25, 25:18, 15:13

AZS AWF: Ordak, Frąckowiak, Magatova, Gomułka, Kruk, Szydełko oraz Styskal (libero), Archangielska, Wiśniewska, Cieśla, Zielińska.

Stal: Olczyk, A. Wilk, Dązbłaż, Łukaszewska, Niedźwiecka, Dutkiewicz oraz Banecka (libero), D. Wilk, Burdzel, Skorupa, Kolewa.