Mistrzowskie deble

Janusz Krawczyk do tytułu w singlu dorzucił jeszcze deblowy i został podwójnym mistrzem Lublina w amatorskim tenisie.
W sobotę i w niedzielę na twardych kortach klubu 4hand kończyły się dwutygodniowe halowe mistrzostwa Lublina amatorów. Tym razem rywalizowali debliści w dwóch grupach wiekowych: do 40 i powyżej 40 lat.

O ile w ubiegłym tygodniu ciekawsze gry były w grupie starszej, to teraz odwrotnie - a to dzięki Łukaszowi Pukowi, który tym razem zagrał (w turnieju singlowym był nieobecny) i dostarczył wszystkim sporo emocji. Już w eliminacjach faworyzowana para Puk/Piotr Luchowski nieoczekiwanie przegrała z Krzysztofem Szałasem i Kamilem Ancygierem. Potem wisiała na włosku w decydującym spotkaniu o wejście do półfinału i w mistrzowskim tie-breaku była lepsza o dwie piłki od Jarosława Dobosza i Piotra Krakowiaka. W półfinale znowu zwycięska trzysetówka. Za to finał był bez historii: gładkie zwycięstwo nad trenerami Bartoszem Rewuckim i Rafałem Czelejem 6:1, 6:3.

W finale turnieju weteranów znowu (jak przed tygodniem) po dwóch stronach siatki stanęli Janusz Krawczyk i Robert Dymel. I ponownie Krawczyk okazał się lepszy. Ale emocji było co niemiara, a to głównie za sprawą partnera Krawczyka Macieja Tarnowskiego, który w pierwszym secie był kompletnie zagubiony i psuł niemal każdą piłkę. Dzięki temu Dymel i Grzegorz Czelej wygrali tę partię gładko i gdy wydawało się, że pójdą za ciosem, Tarnowski się obudził, zaczął grać rozważniej, a psuć zaczęli Czelej i Dymel. Krawczyk tylko regulował ruchem na korcie i zdobywał decydujące piłki. Finałowe emocje opadły w trzecim secie. Zrezygnowani Czelej i Dymel pogubili się zupełnie i przegrali do zera.

Był też i mikst. Zgłosiły się dwie pary i od razu rozegrały finał, ale dzięki temu mistrzowie 2008 r. zostali wyłonieni w komplecie.

Wyniki: do 40 lat: półfinały: Puk/Luchowski - Sebastian Gdula/Marcin Janocha 7:6, 3:6, 6:3; Rewucki/R. Czelej - Dobosz/Krakowiak 6:1, 7:5; finał: Puk/Luchowski - Rewucki/Czelej 6:1, 6:3; meczu o III miejsce nie rozegrano.

powyżej 40 lat: półfinały: Krawczyk/Tarnowski - Marek Maj/Krzysztof Śmigielski 6:3, 6:3; G. Czelej/ Dymel - Włodzimierz Spasiewicz/Piotr Świerz 6:4, 6:4; finał Krawczyk/Tarnowski - Czelej/Dymel 1:6, 6:3, 6:0; o III miejsce: Spasiewicz/Świerz - Maj/Śmigielski 6:2, 6:0.

mikst: Ewa Tomasik/Dobosz - Paulina Bedyńska/Szałas 6:4, 6:4.