Sport w skrócie

Dwa medale w sportach walki w Krynicy...

Złoty medal Sandry Drabik w kat. do 56 kg i brązowy Sylwestra Sobieraja (71 kg) to dorobek dwójki reprezentantów Kick Boxing Kielce na mistrzostwach Polski młodzieżowców i juniorów w tej dyscyplinie (w odmianie full contact) w Krynicy. Drabik obroniła tytuł sprzed roku, w finale pokonując Monikę Pabudzką ze Starogardu Gdańskiego. Kielczanka została też powołana do kadry na towarzyski mecz z Anglią. W zawodach rywalizowało 144 zawodników z 29 klubów.

... cztery wystrzelane do tarczy w Milówce

Obok złota dziewcząt z Olimpii Suchedniów w rywalizacji wśród młodzieżowców świętokrzyscy łucznicy cieszyli się jeszcze z trzech krążków na halowych mistrzostwach Polski młodzieżowców i juniorów w Milówce. Pierwszy wśród juniorów był Piotr Nowak z Karimy Prząsław, druga w strzelaniach z łuku bloczkowego była Żaneta Uba z Olimpii, a brąz zdobyła drużyna młodzieżowców z kieleckiej Stelli (Michał Detka, Mateusz Toborowicz i Karol Sokołowski).

Rezerwy Rafaello przerwały fatalną serię

Po 10 meczach bez zwycięstwa udało się wygrać w I lidze tenisistek stołowych Rafaello II Kazimierza Wielka. Podopieczne Antoniego Koceli w 12. kolejce były u siebie lepsze (6:4) od JKTS-u Jastrzębie. Punktowały dla gospodyń: Anna Prokop 2, Ewelina Krawczuk i Agata Kocela w singlach oraz deble Prokop - Kocela i Krawczuk - Agnieszka Wójcicka. Rezerwy Rafaello nie poprawiły jednak szóstej lokaty. 15 marca w przedostatniej serii sezonu zagrają na wyjeździe z ostatnią w tabeli Rokitą Brzeg Dolny.

Powołania dla młodych szczypiornistów Vive i KSS-u Kielce

Bramkarz Krzysztof Szczecina (a w rezerwie są jeszcze rozgrywający Mariusz Matusiak i skrzydłowy Tomasz Zacharski) z Vive Kielce został powołany do kadry juniorów w piłce ręcznej na międzynarodowy turniej w Malborku. Podopieczni Wojciecha Nowińskiego i współpracującego z nim kielczanina Tomasza Strząbały zagrają tam z Francją, Rosją i Czechami (19-21 marca). W kadrze juniorek trzy miejsca dla kielczanek z KSS-u: bramkarki Karoliny Wałcerz, rozgrywającej Edyty Szymańskiej i skrzydłowej Kingi Lalewicz (w rezerwie zostają rozgrywające Alina Nowak i Natalia Dziedzic). Zespół Adama Pecolda zbiera się jednak tylko na konsultację szkoleniową (16-21 marca w Szczyrku).

Subaru najszybsze

Jeżdżący subaru impreza Witold Biłek wygrał pierwszą eliminację rozgrywanego na torze Kielce w Miedzianej Górze kryterium "SuperOes". W klasyfikacji generalnej pokonał dwóch innych właścicieli subaru - Edwina Mroza i Ireneusza Chaińskiego. W pozostałych klasach triumfowali: Robert Mazurkiewicz (fiat uno), Przemysław Nowak (suzuki swift), Mateusz Tutaj (opel astra) i Piotr Ostrowski (bmw). Startowało 70 zawodników. Druga eliminacja odbędzie się 5 kwietnia.