Zagłębie z Cracovią przegrało przez głupie faule

Hokejowy play-off. Zagłębie Sosnowiec przegrało trzeci mecz z Cracovią i od wyeliminowania
- Zachariasz nam załatwił mecz - nie krył zdenerwowania Krzysztof Podsiadło, drugi trener Zagłębia. Dlaczego Podsiadło psioczył na swojego napastnika? Bo hokeista Zagłębia dwukrotnie faulami osłabił zespół. Wykorzystali to goście, strzelając w tym czasie czwartą i piątą bramkę, które okazały się zwycięskie. - A naszym celem, który wyznaczyliśmy przed meczem, było, żeby nie faulować. Niestety, głupie faule spowodowały, że przegraliśmy - narzekał Jarosław Morawiecki, szkoleniowiec Zagłębia.

Jego podopieczni zaczęli fatalnie i po 18 minutach przegrywali 0:3. W drugiej tercji niesieni głośnym dopingiem kibiców w ciągu 11 minut - po golach Marcina Kozłowskiego, Vladimira Luki i Alesa Holika - zdołali jednak wyrównać. - Jeżeli się prowadzi 3:0, to nie można dać się dogonić. Ale w drugiej tercji Zagłębie pokazało, że potrafi grać dobry hokej - chwalił gospodarzy Leszek Laszkiewicz, najlepszy hokeista Cracovii. Kiedy wydawało się, że gospodarze strzelą następne bramki, goście po strzałach Patryka Noworyty i Filipa Drzewieckiego w ciągu pięciu minut zdobyli dwie bramki. Na ławce kar siedział wspomniany Łukasz Zachariasz.

To załamało Zagłębie. Jeszcze 41 sekund przed końcem meczu gospodarze wzięli czas i wycofali bramkarza. Nic to nie dało. - Nie poddajemy się i walczymy dalej - zapowiedział Morawiecki. Goście z ulgą przyjęli zwycięstwo. - Po dobrym początku straciliśmy przypadkowe bramki i zrobiło się nerwowo. Ale najważniejsze, że po trudnym, ciężkim meczu wygraliśmy - mówił zadowolony Rudolf Rochaczek, trener Cracovii.

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 3:5 (0:3, 3:1, 0:1)

Bramki: 0:1 Verćik - Kłys - Mihalik (2.), 0:2 D. Laszkiewicz - Słaboń (4.), 0:3 L. Laszkiewicz - D. Laszkiewicz (18.), 1:3 M. Kozłowski - T. Kozłowski (28.), 2:3 Luka - T. Da Costa (33.), 3:3 Holik - Dronia (39.), 3:4 Nowotny - Kłys (40.) 3:5 Drzewiecki - Piotrowski (45.).

Zagłębie: Jaworski; Chabior - Rutkowski, Duszak - Gabryś, Pawlak - Labryga, Holik - Dronia; Twardy - Zachariasz - Ślusarczyk, Klisiak - T. Kozłowski - Jaros, M. Kozłowski - Horny - Puzio, Luka - T. Da Costa - Bernat.

Cracovia: Radziszewski; Csorich - Kuc, Buril - Wajda, Noworyta - Kłys, Marcińczak - Landowski; L. Laszkiewicz - Słaboń - D. Laszkiewicz, Verćik - Mihalik - Hlouch, Drzewiecki - Pasiut - Piotrowski, Witowski - Kowalówka - Badzo.

Kary: 14 - 16. Widzów: 1500.

Stan rywalizacji: 3:0 dla Cracovii (w poniedziałek w Sosnowcu o godz. 19 kolejny mecz).