Sparingowe ostatki

To już ostatnie sprawdziany trzecioligowców z naszego regionu przed rundą wiosenną. W weekend kolejne mecze kontrolne rozegrały Górnik Łęczna, Hetman Zamość i radzyńskie Orlęta.

Tym razem wygrali tylko zamościanie, którzy pokonali IV-ligową Stal Kraśnik 4:0. Pierwszy gol padł dopiero w drugiej połowie, a strzelił go po podaniu od Jakuba Cieciury Prejuce Nakoulma. Cieciura asystował również kilka minut później przy golu Dariusza Osucha. W 63 min Osuch popisał się ładnym dryblingiem pod polem karnym Stali, wyłożył piłkę Wojciechowi Wolańskiemu, a ten z najbliższej odległości podwyższył na 3:0. W 81 min Osuch ustalił wynik spotkania 4:0. W drugiej połowie w bramce Hetmana dobrze spisywał się nowy zawodnik Jakub Skrzypiec.

Zwyciężyć nie udało piłkarzom Górnika Łęczna, którzy bezbramkowo zremisowali z innym trzecioligowcem Radomiakiem Radom. W pierwszej połowie lekką przewagę miała drużyna z Radomia, ale dobrze na bramce łęcznian spisywał się Łukasz Zaremba. Po przerwie inicjatywę przejął Górnik, ale brakowało skutecznego wykończenia akcji. Podczas meczu kontuzji stawu skokowego doznał czołowy strzelec Górnika Grzegorz Szymanek, który nie będzie trenował przez blisko tydzień.

Przegrali natomiast piłkarze Orląt, którzy w Warszawie zmierzyli się z rezerwami Legii. Gospodarze objęli prowadzenie po indywidualnej akcji Przemysława Rawy. Legionista minął trzech radzynian i strzałem w długi róg pokonał bramkarza Orląt. Podopieczni trenera Marka Majki grali słabo, a po przerwie nie stworzyli sobie żadnej groźnej akcji pod bramką Legii. Wynik spotkania ustalił po dwóch dobitkach w 77 min Paweł Kozub.

Jeżeli pogoda będzie sprzyjać, to dzisiaj o godz. 15.15 w Biłgoraju Łada podejmie świdnicką Avię.