Zwycięstwa Warty i Tura

Dwaj wielkopolscy drugoligowcy wygrali swoje ostatnie zimowe sparingi. Za tydzień Tur Turek i Warta Poznań zmierzą się w pierwszym tegorocznym meczu ligowym.
Oba zespoły toczyły swoje mecze przy padającym deszczu i porywistym wietrze. Warta grała w Zielonej Górze z Lechią już bez Pawła Posmyka, sprzedanego w ostatnim dniu okna transferowego do Wisły Płock. Posmyk zdążył już w weekend zadebiutować w Wiśle w sparingu z ŁKS Łomża.

"Zieloni" wygrali w Zielonej Górze 1:0 po golu Krzysztofa Piskuły z rzutu karnego. Wywalczył go Paweł Iwanicki, sfaulowany przy wyjściu na czystą pozycję.

W zespole Warty nie zagrał kontuzjowany Marcin Klatt. - Poprosił mnie o kilka dni na wyleczenie kontuzji i ja na tę prośbę przystałem - mówi trener Warty Bogusław Baniak. W tygodniu "Zieloni" rozegrają jeszcze wewnętrzny mecz sparingowy. - Drugi zespół ustawię tak, jak zwykle gra Tur Turek i ubiorę w żółte znaczniki przypominające koszulki Tura - śmieje się Baniak.

Lechia Zielona Góra - Warta Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Piskuła (34. z karnego)

Warta: Szmatuła - Ignasiński (70. Paku-Tshela), Najewski, Truszczyński (70. Ekwueme), Otuszewski - Wojciechowski (27. Cudny), Marcinkiewicz, Magdziarz, Wan, Piskuła (55. Pawlak) - Iwanicki.

Piłkarze Tura swój mecz z Olimpią Koło rozegrali na bocznym boisku w Turku. Trener Adam Topolski wystawił dwie jedenastki, a rozgrywającym w podstawowym składzie był wypożyczony z Lecha Poznań Filip Burkhardt.

Tur Turek - Olimpia Koło 4:1 (2:0)

Bramki dla Tura: 1:0 Sikora (29. z karnego), 2:0 Sikora (44.), 3:0 Matusiak (48.), 4:0 Pruchnik (65.)

Tur w I połowie: Janicki - Derbich, Różycki, Grabowski - Jasiński, Piętka, Olszewski, Burkhardt, Bieniek - Sikora, Łagiewka.

Tur w II połowie: Sabela - Mądry, Imbiorowicz, Stawiński - Pruchnik, Potocki, Matusiak, Lipiński - Ostalczyk, Cichos, Michałowski (75. Topolski).