Orlik poza finałem I ligi

Hokeiści Orlika przegrali w piątek trzecie spotkanie z JKH Czarne Jastrzębie i stracili szanse na finał I ligi. Pozostaje im walka o trzecie miejsce.

Podobnie jak w dwóch poprzednich spotkaniach w Jastrzębiu, także w Opolu orlicy przegrali różnicą pięciu bramek. Przewaga gości nie podlegała dyskusji, a ich zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe, gdyby nie dobra postawa bramkarza Jarosława Nobisa.

Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie już w pierwszej tercji. Po niespełna ośmiu minutach goście prowadzili już 2:0, a na 15 sekund przed końcem pierwszej tercji strzelili trzecią bramkę. Właściwie było po meczu, zwłaszcza, że zaraz po stracie gola opolanie stracili także swego kapitana Dariusza Olejnika, który za ostry faul został ukarany karą meczu. W drugiej i trzeciej tercji spotkanie było już bardziej wyrównane, a opolanie mieli nawet kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki.

W drugiej parze półfinałowej HC GKS Katowice przegrał wczoraj w Krynicy z KTH 2:3 i prowadzi w rywalizacji już tylko 2:1. Zwycięzca tej pary o bezpośredni awans zagra z jastrzębianami, przegrany o trzecie miejsce rywalizować będzie z Orlikiem.

Orlik Opole - JKH Czarne Jastrzębie 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Bramki: Kąkol (6.), Maćkowiak (8.), Radwan (20., przewaga), Bernacki (23.), Kulas (44.)